ویکتوریا | Victoria

مشخصات شاخص

جمعیت: ۸۰٬۰۳۲
پیش شماره تلفن: ۲۵۰، ۷۷۸, ۲۳۶ (۱)+
ساعت:

شرح

ویکتوریا | Victoria

شهر ویکتوریا در ایالت بریتیش کلمبیا و مرکز این استان در غربی‌ترین منطقه کانادا، یکی از خوش منظره‌ترین شهرهای امریکای شمالی است که با داشتن باغ‌ها و جاذبه‌های دیدنی بی‌شمار لقب باغ شهر را به خود گرفته و به مقصدی عالی برای گردشگری در این کشور تبدیل شده است. این مقصد توریستی جذاب و زیبا، بیستمین شهر دارای بهترین کیفیت زندگی در دنیا در سال 2015 انتخاب شد. هم  اکنون جز ده شهر برتر کانادا محسوب می‌شود که علاوه بر داشتن آب و هوای بسیار دلنشین و بدون برف، شهری آرام و تا حدودی بدون جرم و جنایت است. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر پرداخته است.

معرفی شهر ویکتوریا

شهر ویکتوریا یکی از قدیمی‌ترین شهرهای واقع در شمال غربی اقیانوس آرام است که پس از سکونت بریتانیایی‌ها در آن که به سال 1843 میلادی برمی‌گردد، به‌نام ملکه ویکتوریای بریتانیا نام‌گذاری شد. البته خوشبختانه این شهر مانند بسیاری دیگر از شهرهای جزیره ونکوور دارای جمعیت قابل ملاحظه‌ای از بومیان اولیه کاناداست. همچنین قدیمی‌ترین محله چینی‌ها در امریکای شمالی پس از محله چینی‌های سانفرانسیسکو در این شهر قرار گرفته است. جالب اینجاست که در سال 2014 برای دومین سال پیاپی از سوی شرکت آمازون به‌عنوان رمانتیک‌ترین شهر کانادا نیز انتخاب شد و دلیل آن خریداری شدن بیشترین اجناس رمانتیک از قبیل فیلم‌ها، رمان‌ها و موسیقی‌های رمانتیک در آن بوده است.

گردشگری 

این شهر که شهری آرام و خالی از آسمان‌خراش است، در تمام طول سال چشم‌اندازی بی‌نظیر، زیبا و سرسبز همراه با درختان پرشکوفه را در اختیاران توریستان قرار می‌دهد. از جمله مناطق دیدنی آن می‌توان به باغ‌های بوچارت، پارک بیکن هیل، هتل فرمونت ایمپرس، جهان مینیاتوری، ساختمان پارلمان بریتیش کلمبیا، موزه رویال بریتیش کلمبیا، کاخ کریگ دارک، منطقه تاریخی ملی پارک هاتلی، باغ‌های پروانه ویکتوریا و تئاتر بلفری را نام برد.

جغرافیا

این شهر که در بخش جنوبی جزایر ونکوور واقع شده، دور تا دورش را کوه‌های زیبا و برفی احاطه کرده‌اند. بزرگ‌ترین شهر استان ونکوور که در منطقه لوئرمین‌لند واقع شده حدود صد کیلومتر با آن فاصله دارد. همچنین 100 کیلومتر از شهر سیاتل در ایالت واشینگتن امریکا فاصله دارد.

محله چینی ها در این شهر پس از سان فرانسیسکو دومین محله قدیمی در آمریکای شمالی است. از نکات جالب این محله وجود باریک ترین کوچه های کانادا است.

آب و هوای این شهر همیشه معتدل است و با وجود قرار گرفتن در اقیانوس اصلا شرجی و مرطوب هم نیست به همین دلیل در طول همیشه میزبان گردشگران داخلی و خارجی است. اکثر این توریست ها از طریق کشتی های کروز به ویکتوریا می روند.

3.5 میلیون گردشگر سالانه حداقل یک شب در این شهر اقامت می کنند. حدود 50 هزار گردشگر نیز فقط یک روز در سال به اینجا سر می زنند.

این شهر با چهار شهر  Napier در نیوزیلند، Morioka در ژاپن، Suzhou در چین و Khabarovsk در روسیه خواهرخوانده است.

دیدنی‌ها