ورونا | Verona

مشخصات شاخص

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۲۶۵٬۴۱۰
پیش شماره تلفن: ۰۴۵(۳۹)+
ساعت:

شرح

ورونا | Verona

اگر قصد سفر به شهری سرشار از عشق، عاطفه، احساس و دوستی را دارید، ایلیا گشت به شما شهر عشق یعنی ورونا در ایتالیا را معرفی می‌کند. این شهر تاریخی زیبا که زمانی مکان دلداگی دو عاشق افسانه‌ای یعنی رومئو و ژولیت بوده، امروزه توانسته با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فوق‌العاده خود دل مسافران و گردشگران را برباید و به مقصدی ایده‌آل برای مسافران و گردشگرانی که رهسپار ایتالیا می‌شوند، تبدیل شود. این شهر که در شمال ایتالیا ، در ناحیه ونتو و در کنار رود آدیگه آرام گرفته، نقطه اتصال اروپای مرکزی با ایتالیا می‌باشد.

معرفی شهر ورونا

شهر ورونا که پیشینه‌اش به سال 89 قبل از میلاد برمی‌گردد، در سده پنجم میلادی مستعمره ژرمن‌ها شده و نهایتا در قرن 12 میلادی به یک شهر آزاد تبدیل می‌شود. این شهر دومین شهر بزرگ منطقه ونتو محسوب می‌شود. اغلب نقاط شهر به رنگ صورتی و مملو از شور و عشق و نشاط است. همچنین با داشتن کوچه‌های روستایی، میادین زیبا و رویایی و ویرانه‌های رومی باشکوه، آزاد از گذر زمان است. برای تجربه‌ی واقعی زیبایی، هنر و حال و هوایی عاشقانه که از زمان دو عاشق مشهور، رومئو و ژولیت بر این منطقه سایه افکنده، حتما باید به آن‌جا سفر کنید.

اقتصاد 

اقتصاد ورونا متکی به تولید انواع منسوجات و همچنین ماشین الات، کاغذ، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی و نیز کفش می‌باشد.

گردشگری

قلعه معروف Castelvecchio که متعلق به قرون وسطی و دوران رنسانس است، چشم اندازی فوق‌العاده از رودخانه آدیگه(Adige) و پل Scaligero و مجسمه‌ی شگفت‌انگیز Cangrande در اختیار مسافران و گردشگران می‌گذارد. میدان قدیمی Pizza Erbe، خانه Casa di Giulietta که در واقع خانه ژولیت معروف بوده و شما را به عمق داستان عاشقانه آن‌ها می‌برد، Tomba di Giulietta که مقبره ژولیت بوده و در سردابه صومعه سان فرانچسکو آل کورسو قرار دارد، همچنین باغ معروفی که متعلق به دوران رنسانس است به نام  Giardino Giusti نیز از دیگر مکان‌های تاریخی و دیدنی این شهر زیبا می‌باشند.

با تور ایتالیا می توانید از جاذبه های دیدنی این شهر بازدید کنید .

جغرافیا

ورونا در نقطه استراتژیکی بین ونیز، میلان و گذرگاه برنر قرار گرفته که پل اتصالی اروپای مرکزی به ایتالیا شده است. این شهر در کنار رود آدیگه به یک مرکز تجاری مهم و خط راه آهن پر اهمیتی برای ایتالیا شده است.

دیدنی‌ها