واراژدین | varazdin

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۶,۹۴۶
پیش شماره تلفن: ۳۸۵+
ساعت:

شرح

 واراژدین شهری در کرواسی شمالی ، 81 کیلومتر در شمال زاگرب است. این شهر عمدتا به دلیل ساختمانهای باروک ، موسیقی ، نساجی ، مواد غذایی و صنعت IT شناخته شده است. این شهر در سال 1209 توسط پادشاه مجارستان اندرو دوم به عنوان یک ولسوالی سلطنتی رایگان اعلام شد. این شهر به مرکز اقتصادی و نظامی شمال کرواسی تبدیل شد. به دلیل یورش های عثمانی ، این شهر از لحاظ دفاعی در اطراف قلعه قدیمی ساختار یافته بود و شکل یک واسبورگ معمولی قرون وسطایی را به دست آورد. در اوایل قرن سیزدهم ، شوالیه های شوالیه به واراژین آمدند ، جایی که کلیسا و یک صومعه را بنا کردند. در سال 1756 ، بان فرنك ناداسدی این شهر را به عنوان اقامتگاه رسمی خود برگزید ، و وارداژین پایتخت كرواسی شد. این میزبان میزبان شوروی کرواتی و شورای سلطنتی کرواسی بود که توسط امپراتور ماریا ترزا تأسیس شد.

دوره اصلاحات و ضد اصلاحات تأثیر زیادی بر این شهرداشت. با روی کار آمدن جیوسیت ها مدرسه و خانه Jesuit تاسیس شد و کلیساها و ساختمانهای دیگر به سبک باروک ساخته شدند. در قرن 18th Varaždin کرسی بسیاری از اشراف کرواسی بود ، و در 1756 آن را به مرکز اداری کرواسی تبدیل شد. آتش سوزی 1776 بیشتر شهر را ویران کرد و در نتیجه نهادهای اداری به زاگرب بازگشتند. وارا ژدین  کرسی واراسدین در پادشاهی کرواسی-اسلاوونیا در پادشاهی اترو-مجارستان بود که پس از مصالحه در سال 1867 توسط پادشاهی مجارستان اداره می شد. تا قرن نوزدهم وارا زدین با ساخت صنایع دستی و تجارت و بعداً تولید ابریشم و آجر کاملاً بازسازی و گسترش یافت. تئاتر ، مدرسه موسیقی و گروه آتش نشانی تاسیس شد.

در قرن بیستم واراژدین به مرکز صنعتی کرواسی شمال غربی تبدیل شد. سازنده نساجی Tivar در سال 1918 تأسیس شد. در جنگ استقلال کرواسی ، 1991 ، وارا ژدین فقط برای چند روز به طور مستقیم رنج می برد ، زیرا پایگاه عظیم ارتش یوگسلاوی به سرعت تسلیم شد و درنتیجه تعداد کم تلفات حاصل شد ، و اسلحه برای ارتش کرواسی تهیه کرد. واراژدین همچنین یک شرکت حمل و نقل اتوبوس ” AP Varaždin” است که خدمات حمل و نقل اتوبوس مسافری منطقه ای ، دوردست و گاه به گاه بین واراژدین و تعداد زیادی از شهرهای سراسر کشور را ارائه می دهد ، اما همچنین خطوط بین المللی را نیز ارائه می دهد.

امروز واراژدین یک مقصد توریستی برای تعطیلات تابستانی است. این شهر دارای مناطق بیشماری از مناطق مختلف است که از مناطق فرهنگی ، مراکز خرید در مرکز شهر ، امکانات ورزشی و تفریحی مختلف ، همچنین یک تاریخچه غنی از آشپزخانه است. نزدیک فصل گردشگری توسط دو جشنواره سالانه مشخص می شود. در این زمان ، شهر از هنرمندان ، مجریان خیابانی ، موسیقیدانان و فروشندگان بخاطر آنچه “جشنواره راه رفتن خیابان” نامیده می شود استقبال می کند. این شهر همچنین میزبان جشنواره های باروکدین باروک است که برای اولین بار در سال 1971 برگزار شد. این جشنواره از موسیقی و فرهنگ باروک افتخار می کند ، که هر دو در هویت واراژدین جایگاه ویژه ای دارند.