ونکوور

Vancouver

مشخصات شاخص

جمعیت: ۶۰۳٬۵۰۲
پیش شماره تلفن: ۶۰۴، ۷۷۸، ۲۳۶ (۱)+
ساعت:

شرح

ونکوور بزرگ‌ترین شهر بزرگ استان بریتیش کلمبیا یعنی غربی‌ترین استان کشور کانادا می‌باشد. این شهر بخشی از منطقه ونکوور بزرگ و در واقع منطقه اصلی شهری آن است که در ناحیه لوئرمین‌لند قرار گرفته است. این شهر که جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیرش همراه جاذبه‌های شهری و مدرن شده است سفری رویایی را برای گردشگران و مسافران خود فراهم می‌کند. در این رابطه هر چه از جذابیت این شهر گفته شود باز کم است. ایلیا گشت در این مقاله سفری به این شهر زیبا خواهد داشت.

معرفی ونکوور

ونکوور که نخستین شهر پرجمعیت بریتیش کلمبیا است، هشتمین شهر پرجمعیت کانادا نیز به‌حساب می‌آید و منطقه ونکوور بزرگ سومین کلانشهر پرجمعیت کانادا می‌باشد. همچنین به‌خاطر سطح بالای زندگی ساکنان آن یکی از سه شهر ممتاز جهان شناخته می‌شود. به همین دلیل مهاجران زیادی سالانه به این شهر می‌آیند و در واقع یک سوم جمعیت این شهر را مهاجرین تشکیل می‌دهند. بیشتر چینی‌های کانادا نیز در این شهر ساکن شده‌اند. همین امر باعث شده که این شهر جو چند فرهنگی به‌خود بگیرد و ساکنان آن به زبان‌های متفاوت دیگری غیر از انگلیسی نیز صحبت کنند.

گردشگری

این شهر با طبیعتی چشم‌نواز جاذبه‌های شهری فوق‌العاده و فعالیت‌های تفریحی جذاب در دل طبیعیت، یکی از بهترین مقصدهای گردشگری کانادا به‌شمار می‌رود. همچنین می‌توان آن‌را یکی از پایتخت‌های گردشگری غذایی در کانادا دانست. در این شهر می‌توانید غذاهایی از سراسر دنیا را به راحتی امتحان کنید. بهترین غذاهای دریایی با تازه‌ترین مواد غذایی در رستوران‌های آن سرو می‌شود. علاوه‌بر این‌ها جاذبه‌های فرهنگی هنری بیشماری نیز دارد. از تئاتر گرفته تا فستیوال‌ها و کنسرت موسیقی زنده نیز دارد.

اقتصاد

اقتصاد آن نیز بیشتر بر پایه خدمات مالی استوار بوده و ترانزیت کالا از اقیانوس آرام نقش مهمی در اقتصاد آن ایفا می‌کند. 

جغرافیا

ونکوور که در جنوب غربی  کانادا قرار گرفته تقریبا با ایالات متحده هم‌مرز شده است. این شهر بین خلیج براوود در شمال و دلتای رودخانه فریزر یعنی طولانی‌ترین رود استان بریتیش کلمبیا در جنوب خود واقع شده است. همچنین استنلی پارک که یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های شهری آمریکای شمالی را با مساحت حدود 405 هکتار در بر‌می‌گیرد. 

آب و هوا

برخلاف آب و هوای بسیار سرد کانادا، ونکوور از آب و هوای نسبتا معتدل و ملایم‌تری برخوردار بوده و از زمستان‌های بسیار سرد در آن خبری نیست. میانگین حداکثر دما در گرم‌ترین ماه اوت به ۲۲ و میانگین حداقل هوا در سردترین ماه ژانویه به ۰/۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

هتل‌ها

دیدنی‌ها