والتا | Valletta

مشخصات شاخص

کشور: مالت | Malta
جمعیت: ۳۵۵,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۳۵۶+
ساعت:

شرح

والتا | Valletta

والتا پایتخت مالت و قطب اداری و تجاری کشور است. در جنوب شرقی جزیره ، در میان بندر مارشمستت به غرب و گراند هاربر به شرق واقع شده است.والتا جنوبی ترین پایتخت اروپا است و تنها با 0.8 کیلومتر مربع ، کوچکترین پایتخت اتحادیه اروپا است. این شهر از نظر شخصیت باروک و دارای عناصری از معماری مننویست ، نئو کلاسیک و معماری مدرن است ، اگرچه جنگ جهانی دوم زخم های بزرگی را بر روی شهر به ویژه تخریب خانه اپرای سلطنتی برجای گذاشت. این شهر در سال 1980 توسط یونسکو به طور رسمی به عنوان میراث جهانی شناخته شد. استحکامات این شهر ، متشکل از سنگرها ، پرده ها و غرفه ها ، به همراه زیبایی کاخ ها ، باغ ها و کلیساهای باروک ، باعث شده است که خانه های حاکم اروپا به نام مستعار خود استناد لازم، به لاتین برای «بیشترین افتخار» منجر شود. در 1980 ، بیست و چهارمین المپیاد شطرنج در والتا برگزار شد.

کل شهر والتا از سال 1980 به همراه معابد مگالیتیک مالت و Hypogeum -al-Saflieni یک میراث جهانی یونسکو بوده است. در 11 نوامبر 2015 والتا میزبان اجلاس والتا در مورد مهاجرت بود که در آن رهبران اروپایی و آفریقایی در مورد بحران مهاجرین در اروپا بحث و گفتگو کردند. پس از آن ، در تاریخ 27 نوامبر 2015 ، این شهر همچنین میزبان بخشی از نشست سران دولت مشترک المنافع 2015 بود. والتا به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا برای سال 2018 برگزیده شده است. پارلمان مالت از سال 2015 در مجلس پارلمان در نزدیکی ورودی شهر قرار دارد و قبلاً در کاخ مادربزرگ در مرکز شهر قرار داشت. کاخ دوم هنوز دفتر رئیس جمهور مالت را در خود جای داده است ، در حالی که اوبرژ دو کاستیل دفتر نخست وزیر مالت را در خود جای داده است. دادگاه و بسیاری از ادارات دولتی نیز در والتا واقع شده اند. شبه جزیره والتا دارای دو بندر طبیعی است ، Marsamxett و Grand Harbour گراند هاربر بندر بزرگ مالت است و بارگیری در نزدیکی مارسا دارد. یک ترمینال مسافربری با دریای مسافرتی در امتداد ساحل قدیمی آبشار والتا واقع شده است که مانوئل پرتغالی مانوئل پینتو دا فونسکا ساخته است.

معماری خیابانها و پیازهای والتا از اواسط قرن شانزدهم باروک تا مدرنیسم متغیر است. این شهر مرکز فرهنگی اصلی جزیره است و مجموعه ای بی نظیر از کلیساها ، کاخ ها و موزه ها را در خود جای داده و به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های بازدید کننده شهر عمل می کند. وقتی بنیامین دیسرائیلی ، نخست وزیر آینده انگلیس ، در سال 1830 از این شهر بازدید کرد ، وی آن را “شهری از کاخ های ساخته شده توسط آقایان برای آقایان” توصیف کرد و خاطرنشان کرد: “والتا در معماری نجیب خود ، اگر تعالی نداشته باشد ، برابر است. در اروپا “، و در نامه های دیگر آن را” قابل مقایسه با ونیز و کدیز “و” پر از کاخ های شایسته پالادیو “نامید. ساختمانهایی با اهمیت تاریخی شامل کلیسای جامع کلیسای جامع جان ، که قبلاً کلیسای متعارف شوالیه های مالت بود ، هستند. این اثر تنها امضا شده و بزرگترین نقاشی میکل آنژ مریسی دا کاراواجیو است. اوبرژ دو کاستیل و لئون ، که قبلاً کرسی رسمی شوالیه های مالت از لانگو کاستیل ، لئون و پرتغال بود ، اکنون دفتر نخست وزیر مالت است. کاخ مادربزرگ که بین سالهای 1571 تا 1574 ساخته شده است و قبلاً کرسی استاد بزرگ شوالیه های مالت بود ، در خانه پارلمان مالتی استفاده می شد ، اکنون در یک ساختمان ساخته شده در ورودی شهر واقع شده است و هم اکنون دفاتر خانه دارد.

آب و هوای والتا

والتا دارای آب و هوای مدیترانه ای است. با تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدل و مرطوب با دمای متوسط ​​بالاتر از 19 درجه سانتیگراد است. والتا در ماه های تابستان کمبود بارش را تجربه می کند و بیشتر بارندگی ها در ماه های زمستان رخ می دهد. درجه حرارت زمستان با توجه به نزدیکی شهر با دریا تعدیل می شود. در نتیجه ، والتا دارای زمستانهای معتدل است. ایستگاه رسمی ضبط آب و هوا در مالت در فرودگاه Luqa است که با مایل چند کیلومتری والتا فاصله دارد. متوسط ​​دما زیاد در حدود 15 درجه سانتیگراد در ژانویه تا 31 درجه سانتیگراد در ماه آگوست است ، در حالی که متوسط ​​دما پایین در حدود 9 درجه سانتیگراد در ژانویه تا 22 درجه سانتی گراد است.