والنسیا | Valencia

مشخصات شاخص

کشور: اسپانیا
جمعیت: ۸۰۹٬۲۶۷
پیش شماره تلفن: ۹۶۳(۴۳)+
ساعت:

شرح

والنسیا شهری زیبا در کشور اسپانیا است و پیوسته تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. می‌توان گفت دلیل جذب گردشگران وجود جشنواره‌های متنوع مانند جشنواره‌ی گوجه‌فرنگی است که در آخرین چهارشنبه هر سال برگزار می‌شود. علاوه بر مواردی که گفته شد، تقریباٌ نام والنسیا به دلیل تیم فوتبالی که دارد در تمام جهان آشنا است. اما بهتر است قبل از سفر اطلاعات کافی را درباره جاذبه‌ها و هتل‌های آن شهر بدانید. ایلیاگشت ابن فرصت را برای شما فراهم کرده است، پس با ما تا انتها همراه باشید.

معرفی شهر والنسیا

نام اصلی لاتین شهر والنسیا، والنتیا (Valentia) به معنای شجاع یا مقاوم است. علت این نامگذاری برای به رسمیت شناختن شجاعت سربازان سابق ارتش روم و پس از جنگ صورت گرفت. همچنین در زمان حکمرانی مسلمان‌ها، از این شهر با عنوان شهر شن‌ها یاد می‌شد. این شهر سومین شهر بزرگ اسپانیا پس از مادرید و بارسلونا است. بندر والنسیا از نظر نقل و انتقال پنجمین بندر اروپا و بزرگ‌ترین بندر مدیترانه است. این شهر در ساحل شرقی شبه‌جزیره ایبری، در کنار رودخانه توریا و بالای خلیج والنسیا در دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر یکی از مراکز تاریخی بزرگ اسپانیا محسوب می‌شود و همین امر، شهر را به یکی از مقاصد محبوب گردشگران تبدیل کرده‌است. از بین این آثار می‌توان به کلیسای جامع اسپانیا، برج‌های سرانو، لونخا دلا سدا و شهر هنرها و علوم اشاره کرد.

آب و هوا

آب و هوای شهر نیمه استوایی، در بعضی مناطق نیمه خشک و با زمستان‌های معتدل و گرمای طولانی است. متوسط دمای  شهر در طول سال، در روز ۲۲٫۳ درجه سانتی‌گراد و در شب ۱۳٫۴ درجه سانتی‌گراد است. ماه ژانویه، سردترین ماه سال و ماه آگوست، گرم‌ترین ماه سال است.

اقتصاد

این شهر اسپانیا قبل از بحران سال ۲۰۰۸ از رشد اقتصادی قوی‌ای برخوردار بود که بیشتر آن از صنعت گردشگردی، ساخت و ساز، مخابرات و حمل و نقل به وجود آمده بود. اقتصاد این شهر خدمات محور است یعنی نزدیک به ۸۴ درصد از جمعیت کارکنان در بخش‌های خدمات‌رسانی مشغول به کار هستند. با این حال، این شهر همچنان یک زیرساخت صنعتی مهم را نگهداری کرده‌است و ۸٫۵ درصد جمعیت شاغل در این بخش کار می‌کنند. همچنین به تازگی رشد در بخش تولید و عمدتاً در زمینه ساخت خودرو بهبود یافته‌است.

هتل‌ها

دیدنی‌ها