والدویا | Valdivia

مشخصات شاخص

کشور: شیلی | Chile
جمعیت: ۱۵۴۴۳۲
پیش شماره تلفن: +۶۳
ساعت:

شرح

والدویا شهری در جنوب شیلی است که توسط شهرداری والدویا اداره می شود. این شهر پس از بنیانگذار آن Pedro de والدویا نامگذاری شده است و در محل تلاقی رودخانه های Calle-Calle ، Valdivia و Cau-Cau واقع شده است و تقریباً در 15 کیلومتری 9 کیلومتری شرق شهرهای ساحلی Corral و Niebla واقع شده است. از اکتبر 2007 ، این شهر پایتخت منطقه Los Rosos و همچنین مرکز استان والدویا است. عمده فعالیتهای اقتصادی والدویا شامل گردشگری ، تولید خمیر چوب ، جنگلداری ، متالورژی و تولید آبجو است. این شهر همچنین محل دانشگاه استرالیا شیلی است که در سال 1954 و Centro de Estudios Científicos تاسیس شد.

این شهر و مجمع الجزایر Chiloé روزگاری دو جنوبی ترین مناطق امپراتوری اسپانیا بودند. از سال 1645 تا 1740 ، این شهر به طور مستقیم به هوشیاری پرو بستگی داشت ، که ساختمان سیستم قلعه Valdivian را که را به یکی از مستحکمترین شهرهای جهان نو تبدیل کرده بود ، تأمین مالی کرد. در نیمه دوم قرن نوزدهم ، بندر ورودی مهاجران آلمانی بود که در این شهر و مناطق اطراف آن ساکن شدند.

در سال 1960 ، والدویا به دلیل زلزله بزرگ شیلی ، قدرتمندترین زمین لرزه ای که تاکنون با بزرگی 9.5 ریشتر ثبت شده بود ، به شدت آسیب دیده است. آوار و ساختمانهای ویران شده در اثر زلزله هنوز در مناطق حومه شهر یافت می شود. علاوه بر این ، فرونشست زمین و رسوبات منجر به چالش های پیچیده ناوبری در رودخانه های محلی شده است و در برخی مناطق ، ویرانه های ساختمان ها از آب قابل مشاهده است.چارلز داروین ، طبیعت انگلستان ، انگلیس اظهار داشت که “زمین کاملاً تمیز در نزدیکی والدویا وجود ندارد.” [9] این نشان می دهد که کشاورزی قبل از اسپانیایی در والدویا به مراتب گسترده تر از کشاورزی بود که در اوایل قرن 19 در زمان وی انجام می شد.

جغرافیای والدویا

از تالاب ها و تراس های آبرفتی تشکیل شده است. چندین رودخانه مانند Cau-Cau ، Calle-Calle و Cruces در نزدیکی این شهر می شوند که رودخانه بزرگتر والدویا را تشکیل می دهند. رودخانه والدویا به نوبه خود خلیج Corral را در اقیانوس آرام در 15 کیلومتری غرب والدویا خالی می کند. این شبکه رودخانه ای را حتی از زمان های قبل از اسپانیایی تبدیل به مرکز تجارت کرد. این شهر در یک تراس رودخانه ساخته شده است اما بعداً در تالابهای مجاور گسترش یافته است. امروزه این شهر تقریباً از طرف همه طرف کوهها احاطه شده است ، به جز شمال که مناطق دشت والدیویا به زمین های مسطح San José de la Mariquina وصل می شوند. برخی از مناطق پرتردد در اطراف والدویا با گونه های جنگلی عجیب و غریب مانند Douglas-fir ، Pinus radiata و Eucalyptus globulus پوشیده شده است. مکان های دیگر برای اهداف تفریحی یا حفاظت از اکوسیستم های بومی استفاده می شود. درختان عجیب و غریب دیگر نیمکره شمالی مانند درخت غان ، دانه اسب و صنوبر در مناطق مسکونی رایج است.