اولگی

ulgii

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۴,۵۴۰
پیش شماره تلفن: ۹۷۶+
ساعت:

شرح

شهر اولگی در ارتفاع 1710 متری غرب کشور مغولستان واقع شده است. قزاقستان زبان اصلی این شهر است که به زبان اولگی صحبت می شود. این شهر حداقل 4 مسجد دارد. این شهر به دلیل گلدوزی و هنر قزاقستانی ، موسیقی قزاقستان و شکار با عقاب ها شناخته شده است. هر ماه اکتبر ، الگی میزبان جشنواره سالانه عقاب طلایی است که آداب باستانی قزاقستان شکار عقاب را نشان می دهد. اولگی قبل از تأسیس ملت مدرن مغولستان در سال 1911 ، یک دهکده قومی قزاق بود. قزاق ها حداقل 200 سال است که به منطقه آلتای مغولستان می آیند. بسیاری از مردم به این نتیجه رسیدند که قزاق ها از فشار امپراتوری روسی روبرو شدند. این تعداد پس از انقلاب روسیه 1917 و ظهور کمونیسم در چین به میزان قابل توجهی افزایش یافت. این مرکز اسلام در مغولستان قبل از پاکسازی های مذهبی در دهه 1930 بود که در آن مسجد ویران شد و امام اعدام شد.

بخش اعظم مرکز شه اوگی در دهه های 50 تا 1980 ساخته شده است. اولگی کمتر از بقیه مغولستان توسعه یافت و به دلیل قرار گرفتن در محل جدا شده و کمبود منابع معدنی ، از طریق راه آهن یا جاده آسفالت متصل نشده بود. پس از انقلاب دموکراتیک مغولستان در 1991 و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، 25٪ از جمعیت به قزاقستان تازه مستقل نقل مکان کردند. اگرچه ، بعدها بسیاری بازگشتند و جمعیت تا حدود زیادی بهبود یافته است. در سال های اخیر ساخت و ساز به طور قابل توجهی افزایش یافته است که منجر به ساخت آپارتمان ها ، فروشگاه ها ، رستوران ها و هتل های جدید است که باعث رونق ساخت و ساز در سراسر مغولستان شده است.

فرودگاه gilgii  دارای یک باند آسفالت شده است. پروازهای منظم به Ulan Bator و Khovd و پروازهای نامنظم به Ulaangom در مغولستان و Almaty در قزاقستان از طریق فرودگاه Oskemen انجام می دهد.شهر اولگی دارای مرزهای مرزی با روسیه و چین است. گذرگاه مرزی تساگانوور با روسیه در تمام سال باز است. مردم قبل از رفتن به مرز باید ویزا بگیرند. گذرگاه مرزی تائیکشکن با چین تنها به دلیل گذر از کوه های مرتفع که در طی ماه های زمستان دشوار می شود ، تنها در طول تابستان باز است.

تعداد کمی از جاده های آسفالت شده در شهر اولگی در خارج از اولگی وجود دارد. نیمی از فاصله بین دهکده تساگاننو در30 کیلومتری گذرگاه مرزی و اولگی آسفالت شده است. دولت مغولستان در نظر دارد تا سال 2015 مسیر تساگانوئور به اولان بااتار را از طریق استانهای اولگی ، خوود ، گووی-آلتایی و استان اویورخانگای هموار کند. اتوبوس هایی که به طور منظم برنامه ریزی شده اند ، اولگی را به اولانباatar  متصل می کنند ، و سفرهایی که 3 روز در هفته انجام می شود. سفر بدون توقف در شرایط ایده آل 48 ساعت است ، گرچه اغلب 3 تا 5 روز به طول می انجامد. توقف در طول راه برای وعده های غذایی و استراحت دستشویی انجام می شود.

 

 

دیدنی‌ها