اودایپور | Udaipur

مشخصات شاخص

کشور: کشور هند
جمعیت: ۳۲٬۷۵۸
پیش شماره تلفن: ۶۳۰۰
ساعت:

شرح

اودایپور که بیشتر به خاطر دریاچه‌های زیبا، معابد و کاخ‌هایش شهرت دارد، یکی دیگر از شهرهایی است که در ایالت راجستان هند واقع شده و قطعا جزو آن شهرهایی است که بازدید از آن را نباید از دست داد. عاشقان هند حتما از شنیدن اینکه این شهر یکی از عاشقانه‌ترین شهرها است، خوشحال می‌شوند. اودایپور باغ‌های بسیار زیبا هم دارد که زیبایی‌اش را دوچندان کرده است.

در طول سال‌ها، این شهر به مکانی پرطرفدار برای ساخت فیلم، از جمله فیلم اختاپوسی جیمز باند (۱۹۸۳) تبدیل شده است. اودایپور شهری رنگ به رنگ است، چون مردم محلی دوست دارند لباس‌هایی با رنگ‌های شاد بپوشند و نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مختلفی در طول سال در این شهر برگزار می‌شود. 

اگر تا حالا به ونیز رفته اید که چه بهتر ولی اگر نرفته اید و دوست دارید بدانید که بودن در چنین فضای دوست داشتنی چه حسی دارد، بهتر است که به اودایپور سری بزنید، شهری که به ونیز شرق و شهر دریاچه ها نیز مشهور است. اودایپور که در ایالت راجستان قرار دارد، محلی فوق العاده است و پیشینه فرهنگی غنی و تاریخی شگرف دارد. قصرهای این شهر نمایانگر شکوه معماری است که در دوران راجپوتها رواج داشت و مناظر بدیع نشان می دهد که چگونه طبیعت هر جا که بخواهد، بخشنده می شود. در این مقاله، به 10 محلی در اودایپور می پردازیم که نباید دیدنشان را از دست بدهید.

قصر سیتی پلاس

سیتی پالاس در سال 1559 توسط ماهارانا یودای میرزا سینگ ساخته شده است. این قصر در ساحل دریاچه پیچولا واقع شده است. سبک معماری این قصر ترکیبی از سبک های معماری اروپایی، قرون وسطایی و چینی است. سیتی پالاس دربردارنده ی 11 قصر است که در دوره های مختلف و توسط حاکمان مختلف ساخته شده-اند. اندازه این قصر حیرت انگیز است و دارای تعداد زیادی حیاط، تراس، ساختمان مجلل، باغهای معلق و موارد دیگر است. تمام جزئیات این قصر مجلل و باشکوه است، معماریش، عتیقه جات داخل قصر و نقاشی های منحصر به فردی که به دیوارهایش آویخته اند.

دریاچه پیچولا

دریاچه پیچولا شگفتی ساخت دست بشر دیگری در این شهر است که طبیعت آن را احاطه کرده است، این دریاچه در سال 1362 بعد از میلاد ساخته شده است. راتا یودای سینگ دوم این دریاچه را در قرن 16 گسترش داد.

این دریاچه خوش منظره با تپه هایی عظیم، قصرهایی باشکوه، معابد و قات های شستشو احاطه شده است. جزایری که در دریاچه پیچولا هستند، جاذبه های گردشگری متنوعی دارند، بنابراین، هنگامیکه در این دریاچه گردش می کنید، مطمئن خواهید بود که اوقات خوشی خواهید داشت.

منظره غروب خورشید خارق العاده است. گردش با قایق، منظره های جالبی از شهر به شما ارائه می دهد، مخصوصا در موقع غروب و زمانیکه پایین رفتن خورشید را با چشمانتان نظاره می کنید، می توانید ببینید که شهر در حال روشن شدن است. زمانیکه چراغ های شهر روشن می شوند، قصرها فوق العاده بنظر میرسند و دیدن چنین منظره ای از دریاچه عالی خواهد بود.