آشنایی با شهر تورین ایتالیا

City Turin

مشخصات شاخص

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۹۱۰٬۱۸۸
پیش شماره تلفن: ۰۱۱
ساعت:

شرح

شهر تورین (Torino) شهری در شمال غربی ایتالیا است. طرفداران فوتبال  این شهر را به دلیل داشتن تیم خوب فوتبال آن به خوبی می‌شناسند. رود زیبای پو از درون این شهر می‌گذرد. جالب است بدانید که کارخانه خودروسازی فیات در این شهر واقع شده است.

معرفی شهر تورین

تورین مرکز استان پیه مونته (Regione Piemonte) و نخستین پایتخت ایتالیا در فاصله سالهای ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ است. از نظر جمعیّتی چهارمین و از نظر اقتصادی سومین شهر مهمّ ایتالیاست. جالب است بدانید که واژه تورین در زبان ایتالیایی به معنای «گاو نر کوچک» است. این شهر به دلیل وجود کارخانجات عظیم اتومبیل سازی مانند فیات و ایویکو، کوماو، آلفا رومئو و لانچیا، افپیتی و… قطب صنعت اتومبیل‌سازی ایتالیا است و این شهر را به کانون صنعتی بزرگی تبدیل نموده‌است. این شهر در کنار جنوا و میلان به مثلث صنعتی شمال ایتالیا معروف هستند.

جاذبه های گردشگری تورین 

اماکن دیدنی و توریستی این شهر شامل میدان‌ها، موزه‌ها، کلیساهای قدیمی، پارک‌ها، قلعه‌ها و تپّه زیبای مشرف به شهر در کرانه شرقی آن و به امتداد ساحل رود پو می‌شود. به جز کلیسای جامع سن جووانی باتّیستا که متعلّق به اواخر سدهٔ پانزدهم است، بیشتر بناهای مهم در این شهر متعلّق به سده‌های ۱۷ و ۱۸ هستند که به سبک باروک ساخته شده‌اند.

جالب است بدانید که در کلیسای جامع سن جووانی باتّیستا ، ظرفی وجود دارد که حاوی کفنی است که گفته می‌شود حضرت مسیح را با آن دفن کرده بودند. همچنین، اسلحه‌خانه آرمریا رئاله از دیگر اماکن خاص شهر است که موزه برجسته‌ای از اسلحه و جنگ‌افزار است.

نماد شهر تورین نمایشگاه لا موله آنتونلّیانا است که در سال ۱۸۶۳ به عنوان پرستشگاه یهودیان و فرهنگستان علمی ساخته شده‌است و هم‌اکنون به نام بنای لا موله شناخته شده و محل موزه ملّی سینمای تورین می‌باشد. از دیگر جاذبه‌های گردشگری مهمّ شهر می‌توان به میدان سن کارلو،میدان ویتوریو ونتو و قلعه‌ای که مقرّ دانشکده معماری دانشگاه پلی تکنیک این شهر نیز است و موزه مصرشناسی تورین اشاره کرد. با تور ایتالیا از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن کنید .