تروخیو | Trujillo

مشخصات شاخص

کشور: پرو | Peru
جمعیت: ۹۱۹,۸۹۹
پیش شماره تلفن: ۴۴(۵۱)+
ساعت:

شرح

تروخیو| Trujillo

تروژیلو یا تروخیو یکی از زیباترین شهرهای کشور پر رمز و راز پرو است که در سواحل شمال‌غربی این کشور و در کرانه زیبای اقیانوس آرام واقع شده است. این شهر به عنوان سومین منطقه شهری پرجمعیت در کشور پرو شناخته می‌شود. برای تمام کسانی که علاقه وافری به شناخت فرهنگ و تاریخ قبیله افسانه‌ای و مرموز اینکاها دارند، سفر به این شهر قطعا یکی از هیجان‌انگیزترین و پر مخاطره‌ترین سفرهای آنان خواهد شد. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر تاریخی و عجیب پرداخته است، با ما همراه شوید.

معرفی شهر تروخیو

تروخیو در واقع یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های ماقبل تاریخ است که قبل از تسلط اینکاها و گسترش تمدن آن‌ها در این منطقه محل اقامت قبایل موچه و چیمو بوده است. بعدها با ورود اسپاینایی‌ها به این سرزمین حاکمیت آن به اشغال اسپانیایی‌ها در می‌آید که بناها و معماری‌های آنان را امروزه نیز در جای جای شهر می‌توان دید. استقلال شهر از اسپانیایی‌ها به 29 دسامبر سال 1820 برمی‌گردد. در طول تاریخ این شهر دو بار به عنوان پایتخت پرو انتخاب شد. این شهر صحنه انقلاب تروجیلو در سال 1932 بود. امروزه این شهر به عنوان مهد آزادی‌خواهی و انقلاب قضایی پرو شناخته می‌شود. همچنین این شهر یکی از جوامع پر جنب و جوش هنری جهان است که با القاب شهر جاودان بهاری و به عنوان پایتخت مارینرا یا همان رقص سنتی پرو، مهد اسب پاسوایی پرو و پایتخت فرهنگی پرو نیز شناخته می‌شود.

گردشگری

دو سایت باستان شناسی بسیار بزرگ و مهم، یکی متعلق به دوره قبل از کلمیبا است به نام چان چان که محل استقرار بزرگ‌ترین سایت خشتی جهان باستان است و در سال 1986 به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد و دیگری معابد ماه و خورشید که بزرگ‌ترین اهرام آبی در پرو می‌باشند، در نزدیکی این شهر واقع شده‌اند. در شهر نیز معماری‌های بسیاری از دوره استعمار اسپانیایی‌ها به چشم می‌خورد. 

جغرافیا و آب و هوا

تروخیو به عنوان پایتخت ایالت لالیبرتاد در شمال غربی کشور پرو در دره قدیمی چیمو که امروزه با نام دره موچه یا سانتا کاتالینا شناخته می‌شود، واقع شده است. اقلیم این منطقه نیمه گرمسیری با بارندگی اندک است. متوسط دمای آن بین 14 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. تابستان‌های گرم و شرجی و زمستان‌های معتدل و خفیف دارد. 

هتل‌ها