ترنچین | trencin

مشخصات شاخص

کشور: اسلواکی
جمعیت: ۵۵,۳۳۳
پیش شماره تلفن: ۴۲۱+
ساعت:

شرح

ترنچین | trencin

ترنچین شهری در غرب اسلواکی از دره مرکزی رودخانه Váh در نزدیکی مرز چک ، در حدود 120 کیلومتری از براتیسلاوا است. و به هشتمین شهرداری بزرگ کشور تبدیل شده است. این شهر از زمان بسیار قدیم ساکن بوده است. قلعه ترنچین ، یک قلعه معمولی است که در قرون وسطایی در بالای صخره ای در بالای شهر واقع شده است. این قابل قبول است که قلعه ترنچین در دوره Moravian بزرگ تأسیس شده است. در آغاز قرن یازدهم ، این منطقه توسط پادشاه بولسلاو اول شجاع لهستان کنترل می شد.

تاریخچه شهر

در سال 1017 ، استفان اول مجارستان منطقه ای را که تا سال 1918 بخشی از مجارستان باقی مانده بود ، فتح کرد. با پایان قرن یازدهم ، این قلعه به مرکز اداری شهرستان ترنچین در پادشاهی مجارستان تبدیل شد. به عنوان یکی از معدود قلعه های سنگی کشور ، در برابر تهاجم فاجعه آمیز مغول ها در سال 1241 مقاومت کرد. در قرن نوزدهم این شهر شکوفا شد ، زیرا راه آهن به زیلینا و براتیسلاوا ساخته شد و بسیاری از شرکتهای جدید به ویژه در صنایع نساجی ، غذا و ماشین سازی تأسیس شدند.

ترنچین در دوره نخستین جمهوری چکسلواکی دوباره شکوفا شد و دوباره بین سالهای 1940-1945 هنگامی که جمهوری اسلواکی وجود داشت دوباره پایتخت استان ترنان شد. ترنچین در 10 آوریل 1945 توسط نیروهای رومانی و شوروی اسیر شد. از سال 1990 ، مركز تاريخي شهر تا حد زيادي احيا شده است و از سال 1996 محل استقرار منطقه ترنج و منطقه ترنچین بوده است. این قلعه و کتیبه های رومی آن از آن زمان به بعد گردشگری را به خود جلب کرده است.

ویژگی های قلعه ترنچین

این شهر تحت سلطه قلعه ترنچین است که سومین قلعه بزرگ اسلواکی است. قلعه ترنچین با استحکامات گسترده ای به بخش های بالا و پایین تقسیم می شود. قلعه فوقانی دارای چندین ساختمان کاخ است که برج مرکزی قرون وسطایی را احاطه کرده است که همچنان مرتفع ترین نقطه شهر است. در زیر قلعه ، در کنار تپه ، کلیسای قدیمی و یک مربع فوقانی کوچک قرار دارد که توسط پله های پوشیده از تاریخی و همچنین با خیابان های پیچیده طرفین رسیده است. شهر قدیمی دارای یک میدان بزرگ است ، با کلیسای بزرگ باروک و مغازه های مختلف و همچنین یک برج شهر. کنیسه ترنچین ، ساخته شده در سال 1913 ، اکنون یک مرکز فرهنگی با نمایشگاه ها و کنسرت ها است.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای ترنچین

ترنچین در ارتفاع 262 متر از سطح دریا واقع شده است. و مساحتی حدود 82 کیلومتر مربعی دارد. در حوضه Tren Tn واقع در شمال غربی اسلواکی واقع شده است ، که توسط کوه های Strážov ، Považský Inovec و Carpathians White احاطه شده است ، و آخرین مورد ذکر شده یک منطقه حفاظت شده است. این شهر در منطقه معتدل شمالی قرار دارد و دارای چهار آب و هوای قاره ای با چهار فصل مجزا است.