تیچینو سوئیس

Ticino

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۳۵٬۷۲۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۵۰۰۲
ساعت:

شرح

تیچینو سوئیس  به معنای ایوان خورشید، یکی از کانتونهای زیبای این کشور است. دلیل این نامگذاری این است که کانتون تیچینو هرساله بیش از ۲۳۰۰ ساعت نور خورشید (در مقایسه با ۱۷۰۰ ساعت در زوریخ) دریافت می‌کند.  

این منطقه با وجود اینکه ویژگی‌های آب و هوایی منطقه‌ی آلپ را حفظ کرده، اما از بقیه‌ی مناطق سوئیس ملایم‌تر است.در تیچینو سوئیس می‌توانید از روزهای آفتابی بیشتری لذت ببرید و به طور کلی با آب و هوای گرم‌تری روبرو هستیم.

جاذبه های دیدنی تیچینو سوئیس

یکی از جاذبه های این منطقه مونته سان سالواتوره  است. اگرچه ارتفاع این کوه تنها ۹۱۲ متر است اما، مونته سان سالواتوره یکی از زیباترین و وسیع‌ترین چشم‌اندازهای تمام منطقه‌ی آلپ را ارایه می‌دهد. در تصاویر دریاچه‌ی لوگانو را می‌بینید که به طرز زیبایی با دامنه‌های شیب‌دار مملو از درختچه‌های مختلف پیوند خورده است.

اگر دوست داشتید، می‌توانید به کوه مونته سان سالواتوره صعود کنید. با این وجود اغلب گردشگران ترجیح می‌دهند تا سوار بر تله کابین از دیدن مناظر دیدنی اطراف لذت ببرند.پارک‌های سرسبز عظیم کنار دریاچه در انتهای شمالی لوگانو، مملو از درخت‌های گوناگون است که بر جای جای آن سایه افکنده‌اند.

بنابراین تفرجگاه و پارک ساحلی لوگانو مکانی عالی برای پیک نیک و تفریح به همراه خانواده محسوب می‌شود. این خط ساحلی طولانی با پوششی از درختان مقدس و گیاهان گرمسیری و همچنین مجسمه‌های مدرن پر شده است.علاوه بر این‌ها تعدادی ساختمان قدیمی قرن هجدهمی هم ارزش تاریخی مناسبی به این ناحیه می‌دهد.

ساسو کوربارو نیز مرتفع‌ترین قلعه از بین این سه بنا محسوب می‌شود. قدمت این بناها به که از نظر استراتژیک اهمیت بسیاری داشتند، به قرون وسطی باز می‌گردد. اگر به بناهای تاریخی و معماری‌های قرون وسطایی علاقه‌مند هستید، به هیچ وجه بازدید از این قلعه‌ها را از دست ندهید.

سنتووالی (به معنای صد دره) نام یک دره و منطقه‌ی شهری در  منطقه‌ی لوکارنو در کانتون تیچینوی کشور سوئیس است. یکی از دیدنی‌ترین مسیرهای ریلی اروپا از این ناحیه عبور می‌کند.

دیدنی‌ها