تیمفو | Thimphu

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۱۴,۵۵۱
پیش شماره تلفن: +۹۷۵
ساعت:

شرح

تیمفو 

شهر تیمفو یا تیمپو پایتخت کشور بوتان است. کشوری که از آن به عنوان «شهر بدن چراغ قرمز» یاد می شود. این شهر با جمعیت حدود 114 هزار نفری، پرجمعیت ترین شهر کشور بوتان محسوب می شود. با ایلیا گشت همراه شوید و درباره ی این شهر بیشتر بخوانید.

معرفی شهر تیمفو

این شهر پرجمعیت پایتخت یکی از جذاب‌ترین مقاصد توریستی و گردشگری در جنوب آسیاست. جالب است بدانید که خاندان سلطنتی بوتان در این شهر ساکن هستند. در واقع این شهر مرکز اصلی تجارت، دولت و مذهب مردم بوتان است. همچنین با تنوع زیادی که رستوران‌ها، کافه‌ها و مراکز خرید آن دیده می شود، در حقیقت شهر مدرنی محسوب می‌شود. اما شهر هویت و ارزش‌های فرهنگی خود را به درستی حفظ کرده است. همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، ویژگی بسیار جالب این شهر نداشتن چراغ قرمز است. در این شهر قوانین و مقررات رانندگی به خودی خود میان مردم اجرا می شود و از این لحاظ می توان این شهر را از متمدن ترین پایتخت ها به لحاظ فرهنگ ترافیک و شرایط رانندگی دانست. البته کم بودن وسایل نقلیه از مهم ترین دلایل عملی شدن چنین شرایطی در این شهر به شمار می رود.

نمادها

یکی از نمادهای معروف کشور بوتان و شهر تیمفو، تمبرهای ویژه‌ای است که توسط اداره پست ملی این کشور به چاپ می‌رسد. همین امر توریست ها و مجموعه‌داران زیادی را از سراسر دنیا برای دیدن و خرید آن‌ها به این شهر می‌کشاند. در واقع این کشور به عنوان اولین کشوری شناخته می‌شود که تمبرهای ارزنده را ارائه یا صادر کرده‌ است.

گردشگری

علاوه بر اماکن دیدنی، یکی از جاذبه های گردشگری اصلی این شهر، جشنواره های محلی آن هستند. در حقیقت در هر فصلی از سال که به این منطقه سفر کنید، شاهد برگزاری چندین فستیوال خواهید بود و شانس این را خواهید داشت که حداقل در یکی از آن ها شرکت کنید.

دیدنی‌ها