تاورانگا | Tauranga

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۴۱,۶۰۰
پیش شماره تلفن: ۷+
ساعت:

شرح

تاورانگا پرجمعیت ترین شهر در منطقه خلیج فراوانی در جزیره شمالی نیوزلند است. این شهر در اواخر قرن سیزدهم توسط موریس و در اوایل قرن 19 توسط اروپاییان مستقر شد و در سال 1963 به عنوان یک شهر تأسیس شد. تاورانگا مرکز پنجمین منطقه بزرگ شهری در نیوزلند است. این شهر در گوشه شمال غربی خلیج پلات ، در حاشیه جنوب شرقی بندر تاورانگا قرار دارد. این شهر با مساحت 168 کیلومتر مربع وسعت دارد و جوامع بیت لحم ، در حومه جنوب غربی این شهر را در بر می گیرد. تاورانگا یکی از مراکز اصلی نیوزلند برای تجارت ، تجارت بین المللی ، فرهنگ ، مد و علوم باغبانی است. بندر تاورانگا بزرگترین بندر نیوزیلند از نظر میزان صادرات ناخالص و کارآیی است. تاورانگا یکی از سریعترین شهرهای در حال رشد نیوزلند است. این رشد سریع جمعیت باعث شده تا تاورانگا در پیشی گرفتن از مناطق دنیدن و ناحیه Napier-Hastings برای تبدیل شدن به پنجمین شهر بزرگ نیوزلند باشد.

تاورانگا در حوالی بندر بزرگی قرار دارد كه در امتداد خلیج غربی پلیت ، امتداد دارد و توسط جزیره ماتاكانا و آتشفشان منقرض شده مائوئو  محافظت می شود. رودخانه Ngamuwahine در 19 کیلومتری جنوب غربی تاورانگا واقع شده است. تاورانگا و خلیج فراوان واقع در یک خط گسل ، فعالیت لرزه ای نادر را تجربه می کنند ، و تعدادی آتشفشان در اطراف منطقه وجود دارد. قابل توجه ترین اینها جزایر سفید و مائوئو است که توسط افراد محلی لقب “کوه” داده شده است.تاورانگا آب و هوای معتدل اقیانوسی یا دریایی دارد. همچنین می تواند به عنوان نیمه گرمسیری توصیف شود.

بخش اعظم حومه شهر تائورانگا یک زمین باغی است که برای رشد طیف گسترده ای از محصولات تازه برای مصرف داخلی و صادرات مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از باغ های کیوی و آووکادو و سایر محصولات زراعی وجود دارد.بندر تاورانگا بزرگترین بندر صادراتی نیوزلند است. این توقف معمولی برای کشتی های کانتینر و مسافرهای مسافرتی لوکس است. با توجه به آب و هوای معتدل ، فعالیت های در فضای باز بسیار مشهور است از جمله گلف ، پیاده روی ، دوچرخه سواری در کوهستان و قایق سواری سفید. خط ساحلی خلیج پلیت دارای مایل سواحل شنی طلایی است و فرودگاه های آبی بسیار پرجمعیت هستند ، از جمله شنا ، گشت و گذار ، ماهیگیری ، غواصی ، قایقرانی و بادبادک. گردشگران همچنین از سفر دلفین در سفرهای ویژه با قایق لذت می برند. تاورانگا دارای جزایر و صخره های دور دست است که آن را به عنوان یک مقصد گردشگری قابل توجه برای سفر به غواصان و علاقه مندان به سفر دریایی تبدیل می کند.

تنوع زندگی دریایی گسترده در تمام طول سال برای غواصان در دسترس است. دمای آب از 12 درجه سانتیگراد در زمستان تا 22-24 درجه سانتیگراد در تابستان است. تاورانگا دارای دو مرکز آموزش مربی شیرجه حرفه ای ، آموزش NAUI ، PADI و سیستم رهبر شیرجه SSI است. شورای شهر تاورانگا در حال حاضر مسئولیت تقریباً 530 کیلومتر راه ، 700 کیلومتر پیاده روی ، راه های چرخه و راه های دسترسی را بر عهده دارد. شورای شهر تائورانگا نیز با استراتژی حمل و نقل و جاده خود کمی کار در دست دارد. هدف آنها از آینده برای تغییر رفتار سفر فعلی از تمرکز بر روی خودروهای شخصی به حالتهای پایدارتر مانند اتوبوس ، دوچرخه سواری و پیاده روی است.