تاریخا | tarija

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۷۹,۵۲۸
پیش شماره تلفن: ۵۹۱+
ساعت:

شرح

تاریخا شهری در جنوب بولیوی است. در سال 1574 تأسیس شده است ، این شهر بزرگترین شهر و پایتخت و شهرداری در بخش تاریخا است ، با یک فرودگاه ارائه ی خدمات منظم به شهرهای اولیه بولیوی  می دهد ، و همچنین یک ترمینال اتوبوس برای رفت و آمد های داخلی و اتصالات بین المللی دارد. منطقه اصلی تاریخا با رستوران های غذاهای مختلف ، فروشگاه های صنایع دستی محلی و کافه های اینترنتی احاطه شده است. با بازار پیاده روی فوری ، بازار عمومی ، محوطه دانشگاه و تعدادی از مکانهای دیدنی توریستی از جمله موزه دیرینه شناسی شهر تاریخا واقع شده است. این شهر شامل رستوران های سطح بالاتر و همچنین رستوران های فست فود مانند McRonalds ، Kukis و Homeros است. زندگی شبانه در این شهر، از جمله کلوپ های رقص ، مورد توجه گردشگران است.

سد San Jacinto در چند کیلومتری جنوب تاریخا واقع شده است و ریزش Chorros de Jurina در چند کیلومتری شمال غربی شهر واقع شده است. زمین و آب و هوای این شهر برای تولید انگور و شراب کافی است. جشنواره شراب همه ساله در طارجه برگزار می شود.تاریخا معمولاً مورد توجه اتباع و گردشگران بولیوی به عنوان “Andalusia بولیوی” قرار گرفته است. ساکنان این شهر بدون توجه به طبقه اجتماعی و پیشینه قومی ، خود را Chapacos می نامند. اگرچه منشأ نام آن نامشخص است ، فرضیه ای وجود دارد که حاوی نوعی چاکاپا است ، نام یک شهرک بومی در منطقه در اوایل استعمار است. در دوره پس از انقلاب بولیوی ، چاپاكوس به نفع الحاق بولیوی به جای آرژانتین رأی داد. با این حال ، فرهنگ مدرن کمی از بقیه بولیوی شهری جدا شده است ، و در اواخر اخیر ، بسیاری از طارقین نسبت به بقیه بولیوی احساس وابستگی بیشتری به خود تاریخا می کنند.

آب و هوای تاریخا

تاریخا آب و هوای نیمه خشک دارد. تابستان ها گرم و به طور کلی مرطوب است ، در حالی که زمستان ها خشک است و تقریباً بارندگی در آن وجود ندارد و درجه حرارت نیز در طول روز گرم و در شب سردتر می شود تقریباً تمام بارش سالانه در ماه های نیمکره جنوبی از مه ا اکتبر دریافت می شود. در 25 ژوئیه 2019 ، شدیدترین بارش برف در طارجه از سال 1954 به ثبت رسید.