تاپا | tapa

مشخصات شاخص

کشور: استونی
جمعیت: ۵,۴۲۸
پیش شماره تلفن: ۳۷۲+
ساعت:

شرح

تاپا شهری درشهرستان لون-ویرو ، استونی است. موزه تاپا در 10 ژوئن 2004 افتتاح شد. این موزه در یک خانه دو طبقه در سال 1934 ، اشیاء از جمله عکس ها و اسناد مربوط به تاریخ و فرهنگ تاپا را گردآوری و نمایشگاه می کند. همه اشیاء موجود در این موزه روح شهروندان تاپا ، گذشته و حال را منعکس می کنند. نمایشگاه های موقت روزهای قابل توجهی را در تاریخ تاپا جشن می گیرند و سرگرمی های ساکنان این شهر را نشان می دهند. این مجموعه دائمی  تاپا را به عنوان یک شهر راه آهن ، نظامی و سوسیس ارائه می دهد. تاپا وجود خود را مدیون راه آهن است.

در دهه 1860 ، فقط چمنزارهای بومی وجود داشت که امروزه تاپا در آن قرار دارد. جنگل های درختان صنوبر به عنوان قطارهای ریلی به سمت شرق از پالدیسکی تا سن پترزبورگ روسیه گذاشته شد. شرکت راه آهن بالتیک مسیرها را در 24 اکتبر 1870 باز کرد. ساخت شعبه راه آهن تاپا-تارتو در سال 1875 آغاز شد و اولین قطار به تارتو در 21 اوت 1876 از طریق تاپا گذشت. از آن روز به بعد ، تاپا به سرعت رشد کرد شهر راه آهن زمین برای ساخت ایستگاه راه آهن و انبار برای تعمیر و نگهداری لوکوموتیو از Tapa Manor  روده گاز خریداری شد. تعمیرگاه در سال 1876 افتتاح شد.این ایستگاه با نام آلمانی Taps از راهرو داده شد و شهر نام آن را از ایستگاه گرفت.

تاپا در طول تاریخ خود به عنوان راه آهن و یک شهر نظامی شناخته شده است. در تاریخ 1 اوت 1923 ، یک هنگ قطار زره پوش با دو واگن زره پوش در تاپا تشکیل شد: کپتن ایرو ، که در جنگ استقلال استونی ، و اونو تام خدمت می کرد. در 30 نوامبر 1934 ، یک هنگ در والگا به تاپا منتقل شد. پایگاه این هنگ واقع در حاشیه جنوبی شهر پیرامون ساختمان اصلی تاپا مانور ، نقش مهمی در زندگی این شهر ایفا کرده و در ادامه توسعه شهر نقش داشته است.در ژانویه سال 1941 ، این هنگ توسط نیروهای شوروی منحل شد. هفت ماه بعد ، در 14 اوت سال 1941 ، نیروهای آلمانی نازی تاپا را به دست گرفتند. در طول اشغال آلمان ، اقلام نظامی آلمان در آنجا قرار داشت كه مقر فرماندهی قطار زرهی استونی بود. در سال 1972 واحد نظامی آموزش فنی و مهندسی. 67665 ارتش اتحاد جماهیر شوروی در محل بود.

از سال 1932 یک میدان هوایی در حاشیه جنوبی تاپا وجود داشته است. اتحادیه هوایی تاپا اولین پرواز خود را در 30 سپتامبر سال 1934 انجام داد. روس ها ساخت پویش فرودگاه را در پاییز 1939 شروع کردند. اتحاد جماهیر شوروی ، ساخت گسترده ی یک میدان هوایی نظامی را در بهار سال 1952 آغاز کرد. MiG-17 ها در اواخر همان سال در پایگاه مستقر شدند. بعداً ، فرودگاه هوایی تاپا در منطقه 656 ام رژیم هوایی رهگیر شوروی ساخته شد. در سال 1993 ، وزارت دفاع استونی کنترل فرودگاه را به دست گرفت. در 18 ژوئن 1993 ، اولین هواپیمای غیرنظامی در باند سیمان سقوط کرد.

امروزه در دیوار شمالی ایستگاه راه آهن تاپا ، یک پلاک برنز وجود دارد که در ابتدا در 9 ژانویه سال 1934 اختصاص داده شده و در 20 فوریه 1993 مجدداً اختصاص داده شده است که یادآور جنگ استقلال استونی است. بر روی پلاک نمادی از قطار زرهی قطار زره پوش تاپا قرار دارد. این نماد با نام “پرواز در راه آهن” ، جمجمه ای است که یک جفت بال فرشته و چرخ های واگن در پشت آن قرار دارد.در طول تاریخ تاپا ، بین انبار و پایگاه نظامی ، نهادهای مدنی و مذهبی شکوفا شده اند. در خدمات در 2 دسامبر 2007 ، اولین یکشنبه ظهور ، جماعت کلیسای لوتران سنت یعقوب ، 75 سالگرد خود را جشن گرفت.