تائی‌یوان | Taiyuan

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۲،۷۶۳،۱۷۴ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۸۶
ساعت:

شرح

تائی‌یوان یکی از شهرهای کشور جمهوری خلق چین است. این شهر مرکز استان شانکسی است. شانکسی در شرق کشور چین است و بخش وسیعی از دیوار بزرگ چین در شمال این استان قرار دارد.

شهر کوچک “پینگ یائو” در تائی یوان قرار دارد و هنوز ظاهر دیوارهای قدیمی دور شهر خود را کاملا حفظ کرده و معماری دوستان از تماشای این دیوارها سیر نخواهند شد، اولین بانک چین در این شهر ساخته شده بود و این شهر پر از هتل های سنتی و قهوه خانه های کلاسیک است.

دره های رنگی

دره‌های رنگی عجیبی در استان شانکسی چین به دست طبیعت پدید آمده‌اند که در طی هزاران سال شکل گرفته‌اند. ویژگی خاص این دره‌های رنگی موجب می‌شود، سالانه هزاران نفر گردشگر از سراسر دنیا برای دیدن آنها به این منطقه سفر کنند؛ این دره‌های زیبا دارای تعدد رنگ و لایه‌های بسیاری هستند.شکل عجیب این دره‌ها حتی بیش از رنگ‌های آن جلب توجه می‌کند و سوژه عکاسان دنیا شده است.

اتوبوس های متروکه ای که تبدیل به فضای مسکونی شده اند!

حیات بخشی مجدد به اتوبوس های از دور خارج شده و تبدیل آنها به کمپ هایی مدرن و زیبا، به ذهن افراد خلاق ساکن استان شانکسی کشور چین خطور کرده است.این فضا حتی شامل اتاق مهمان، کودک، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و سیستم سرمایش و گرمایش است.

معبد خانوادگی کیائو

این معبد یکی دیگر از جاذبه های این شهر است. این معبد بخشهای مختلف دارد از جمله تالار اصلی  Zaizhong Hall و یک حیاط بزرگ.

ساخت این معبد در 1756 و زمان سلطنت امپراتوری کیانلانگ از سلسله کینگ آغاز شد و در قرن 18 به پایان رسید.

این ملک 9000 متر مربع مساحت ، 313 اتاق و 4000 متر حیاط دارد که شامل 6 حیاط بزرگ و 19 حیاط کوچک است.

معماران آن نیز یکی برترین معماران چین بودند و هنوز برخی اسباب و وسایل آن باقی مانده و در موزه این نگهداری می شود.

بیشترین شهرت این محل به زمانی برمی گردد که بعنوان لوکیشن فیلم : «فانوس قرمز  را برافراز»  فیلمی ۱۲۵ دقیقه‌ای به کارگردانی ژانگ ییمو با بازی گونگ لی ، از آن استفاده شد.

این فیلم بطور دراماتیک به سلسله هان پرداخته و در رابطه با ساکنان سابق این معبد تهیه شده است. این فیلم در قالب سریال موفق شد جایزه بهترین درام سئول را کسب کند.