شهر تایپه چین

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲٬۷۰۴٬۹۷۴ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۲
ساعت:

شرح

 با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر تایپه

شهر تایپه، جاذبه های طبیعی بسیاری دارد و به فناوری‌های پیشرفته‌ای در زمینه شهری مجهز شده است و صنعت آن بر پایه فناوری‌های صنعتی پیشرفته‌ بنا شده و نقش مهمی را در اقتصاد جهانی بازی می‌کند. این شهر بازارهای شبانه رنگارنگ و معروفی دارد که روح تازه ای به آن داده اند.

سیاست

در سال ۱۹۴۹ چیانگ کای‌شک، رئیس جمهور چین در پی شکست در جنگ داخلی چین و با درگرفتن انقلاب کمونیستی در این کشور به تایوان گریخت و دولت جمهوری چین از آن هنگام تاکنون اداره این سرزمین را با پایتختی شهر تایپه برعهده دارد.

آب و هوا

آب و هوای تایپه گرم و مرطوب است. ماه ژوئن تا آگوست گرم ترین ماه های این شهرند که دمای هوا در آن تا ۳۸ درجه می‌رسد. بهترین زمان سفر به تایپه فصل پاییز است که در آن هوا کمی خنک تر است.

جغرافیا

شهر تایپه در بخش شمالی جزیره تایوان قرار گرفته است و با کشورهای چین در غرب، فیلیپین در جنوب و ژاپن در شمال شرقی همسایه است.
سرعت بعضی از توفان‌های این منطقه بیش از ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است و گاهی در این منطقه سالی ۲۰۰ بار زلزله می‌آید.

برج تایپه ۱۰۱

برج تایپه ۱۰۱ آسمان‌خراشی ۱۰۱ طبقه‌ است که ۵۰۸ متر ارتفاع دارد و در شهر تایپه در کشور تایوان قرار گرفته‌است و نماد این شهر محسوب می‌شود. این برج پس از برج خلیفه در دبی بلندترین برج جهان است. این برج مسکونی در منطقه‌ای زلزله‌خیز ساخته شد تا مقاومتش را به رخ بکشد. راز مقاومت این برج در کره فولادی به وزن ۶۶۰ تن است که در بین طبقه ۸۷ تا ۹۲  به ۱۶ بازوی فولادی آویخته شده است. این پاندول غول پیکر تعادل ساختمان را در برابر زلزله‌های بسیار شدید و توفان‌های مهیب که در این منطقه امری عادی و همیشگی است، حفظ می‌کند.

دیدنی‌ها