تاینان | Tainan

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱,۱۷۰,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۶+
ساعت:

شرح

تاینان | Tainan

تاینان یک شهرداری خاص از تایوان است ، روبرو تنگه فورموسان یا تنگه تایوان در غرب و جنوب است. به عنوان قدیمی ترین منطقه شهری تایوان است. ابتدا تاینان توسط شرکت هلند شرقی هند  VOC به عنوان پایگاه حاکم و تجاری به نام فورت زلاندیا در دوره حکومت هلند در این جزیره تأسیس شد. پس از آنكه استعمارگران هلندی در سال 1661 توسط كوكسینگا مغلوب شدند ، این شهر تا سال 1683 به عنوان پایتخت پادشاهی تونگینگ باقی ماند . تاینان از لحاظ تاریخی به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای تایوان مورد توجه بوده است.

این شهر همچنین یکی از پایتخت های فرهنگی تایوان است ، به دلیل فرهنگ های غنی و پرطرفدار خود از جمله غذاهای معروف خیابان های محلی و غذاهای سنتی ، آیین های تائوئیستی و سایر سنت های محلی که همه چیز را از تولد کودک گرفته تا مراسم تشییع جنازه حفظ کرده است. این شهر اولین معبد کنفوسیایی در تایوان را دارد که در سال 1665 ساخته شده است. تاینان ادعای معابد بودایی و تائوئیستی بیشتری نسبت به سایر شهرهای تایوان دارد.

پایتخت فرهنگی تایوانی

تاینان ادعای نام خود را به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی تایوانی به دلیل وجود بنای تاریخی فراوان و سبک زندگی شهروندانش بیان کرد. این شهر توسط معابد تائوئیست ، معابد بودایی و کلیساها واقع شده است. بسیاری از آنها در میان قدیمی ترین تایوان قرار دارند. این شهر همچنین دارای سنت ها و غذاهای منحصر به فرد خاص خود است که توسط مرزهای چین در طول تاریخ طولانی خود توسعه یافته است.

زندگی شهروندان این شهر از نزدیک با بسیاری از خدایان و معابد چینی مرتبط است. به طور سنتی مردم چین وقتی 20 ساله می شوند در بزرگسالی قدم می زنند. در تاینان ، جشن هفتم بزرگ برای همه 16 ساله در روز هفتم ماه هفتم قمری ، تولد الهه برگزار می شود. این جشن گسترده برای تینان بی نظیر است: در گذشته ، خانواده هایی با کودکانی که در بندر کار می کردند از این مراسم استفاده کردند تا به کارفرمایان نشان دهند که فرزندانشان باید بعد از این روز به نرخ بزرگسالان پرداخت شوند.

معابد

قبل از هر نوع امتحان ، مردم تاینان از معبدی از Wenchangdijun ، خدای سواد آمیز دیدن می کنند تا برای شانس نیایش دعا کنند. یکی از معابد Wenchang در طبقه فوقانی Fort Provintia قرار دارد. بسیاری از دانش آموزان سال آخر دبیرستان که برای امتحانات دانشگاه آماده می شوند ، در ماه ژوئن ، قبل از امتحان ، از معبد بازدید می کنند. کسانی که خواهان ازدواج هستند ، از یوئلائو ، خدای ازدواج ، دیدن می کنند.

مردم همچنین به دلایل بسیاری از معابد دعا می کنند ، از دعا برای خوشبختی تا جشن تولد خدا و حتی مشورت با دنیای دیگر. یک مراسم عروسی در تاینان یک سری مراحل پیچیده است که بسیار دقیق و مفصل است. داماد و عروس هر دو باید در طول مراسم نامزدی خود 12 هدیه خاص تهیه کنند که به معنی های مختلفی را نشان می دهد تا بیشتر در عروسی بیایند. مردم معتقدند این پیچیدگی نشانه تمدن است.