تایچونگ | Taichung

مشخصات شاخص

جمعیت: ۲,۵۹۵,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۸۸۶+
ساعت:

شرح

تایچونگ | Taichung

تایچونگ یک شهرداری خاص است که در مرکز تایوان واقع شده است. و دومین شهر پرجمعیت تایوان است که در ژوئیه سال 2017 در کوهوهسونگ پیشی گرفت. شهر فعلی هنگامی تشکیل شد که شهرستان تایچونگ با شهر اصلی تایچونگ استانی ترکیب شود تا در 25 دسامبر 2010 شهرداری ویژه ای را تشکیل دهد.این شهر که در حوضه تایچونگ واقع شده بود تحت حکومت ژاپن نامگذاری شد و به قطب اصلی اقتصادی و فرهنگی تبدیل شد. در ابتدا که از چندین دهکده پراکنده تشکیل شده بود ، شهر تایچونگ توسط ژاپنی ها برنامه ریزی و توسعه یافت.

در دوران ژاپن به دلیل آرامش و زیبایی ، “کیوتو فورموسا” خوانده می شد. این شهر دارای موزه ملی علوم طبیعی ، موزه ملی هنرهای زیبای تایوان ، تئاتر ملی تایچونگ ، کتابخانه ملی اطلاعات عمومی و ارکستر سمفونیک ملی تایوان و همچنین بسیاری از اماکن فرهنگی از جمله مکانهای تاریخی تایچونگ است. بومیان بوم گردی Atayal تایوانی و همچنین چندین قبیله بومی دشت تایوانی دشت هایی را تشکیل می دهند که تایچونگ مدرن را تشکیل می دهد. آنها در ابتدا شکارچیانی بودند که بعداً با پرورش ارزن و تارو زندگی می کردند. در قرن هفدهم ، پاپورا ، بابوزا ، پازه و هونیا پادشاهی میداگ را تأسیس كردند و بخش غربی تایچونگ امروزی را اشغال كرد.

آشنایی بیشتر با شهر تایچونگ

در شمال شهر ، بر روی رودخانه داژیا ، یک قیام غیرنظامی در سال 1731 پس از آنکه مقامات چینی وارد شدند و آنها را وادار به تأمین نیروی کار کردند ، به وقوع پیوست. این شورش در ماه می 1732 قبل از تعقیب شورشیان توسط نیروهای کینگ در جنوب شهر به عنوان Changhua در شهر گسترش یافت. در سال 1786 ، شورش دیگری علیه چینگ ، معروف به شورش لین شوانوین ، به عنوان تلاشی برای سرنگونی دولت و بازگرداندن سلسله مینگ آغاز شد. متأسفانه ، وقتی شورشیان به سمت شمال حرکت کردند ، آنها به سمت کشتار و غارت روی آوردند. آنها سرانجام با ائتلاف نیروهای چینگ ، هاكا ، فرزندان كوآنژو فوجیان و داوطلبان بومی شکست خوردند.

مدرسه راهنمایی تایچو که امروزه به عنوان دبیرستان عالی ارشد تایچونگ شناخته می شود در سال 1915 توسط اعضای نخبه گراش محلی ، از جمله لین هسین تانگ و برادرش لین لیه تنگ ، دو روشنفکر ثروتمند تایوانی عصر تاسیس شد. این در تلاش بود تا فرهنگ تایوان را به کودکان بیاموزد و روح نهضت بومی سازی تایوانی را پرورش دهد. انجمن فرهنگی تایوانی ، که در سال 1921 در تایپه توسط لین هسین تنگ تأسیس شد ، در سال 1927 به تائیچو منتقل شد. بیشتر اعضای این انجمن از تائیچو و مناطق اطراف بودند. این شهر به مرکزیت فرهنگ و ملی گرایی تایوانی تبدیل شد. از سال 1926 تا 1945 ، بخشدار تائیچو تایچونگ امروزی و همچنین شهرستان Changhua و Nantou را تحت پوشش قرار داد.

موقیت جغرافیایی تایچونگ

شهر تایچونگ در حوضه تایچونگ در امتداد دشت ساحلی اصلی غربی واقع شده است که در امتداد ساحل غربی از شمال تایوان تقریبا تا نوک جنوبی امتداد یافته است. این شهر با شهرستان Changhua ، شهرستان Nantou ، شهرستان Hualien ، شهرستان Yilan ، شهرستان Hsinchu و شهرستان Miaoli هم مرز است. رشته کوه مرکزی فقط در شرق شهر قرار دارد. تپه های نورد به سمت شمال منتهی به شهرستان مییاولی حرکت می کنند ، در حالی که دشتهای ساحلی مسطح بر چشم انداز جنوب منتهی می شوند که منجر به شهرستان Changhua و تنگه تایوان به سمت غرب است.

 آب و هوا

تایچونگ دارای آب و هوای گرم و مرطوب نیمه گرمسیری است که با آب و هوای موسمی گرمسیری هم مرز است و میانگین سالانه 23.3 درجه سانتی گراد است. بالاترین درجه دما در ماه ژوئیه و آگوست رخ می دهد ، در حالی که کمترین دما در ژانویه و فوریه رخ می دهد. دمای روز در طول سال نسبت به سال گرم است ، گرچه درجه حرارت شب در ماه های زمستان به طور قابل توجهی سردتر از دمای تابستان و دمای گرم روز است. متوسط ​​بارندگی سالانه کمی بالاتر از 1700 میلی متر است. ومتوسط ​​رطوبت 80٪ است.