تاگایتا | Tagaytay

مشخصات شاخص

جمعیت: ۷۱,۱۸۱
پیش شماره تلفن: ۰۰۶۳
ساعت:

شرح

تاگایتا | Tagaytay

تاگایتا در استان کاویت پروینس واقع شده و یکی از شهرهای نزدیک ین شهر در نزدیکی شهرهای Ulat Segundo و Trece Martires و Alfonso  و مانیل پایتخت فیلیپین است. تال کوچکترین آتشفشان ثبت شده جهان در این شهر قرار دارد. این آتشفشان یکی از جاذبه های دیدنی فیلیپین است که بر بلندای شهر واقع شده و در حقیقت ترکیبی از دهانه های فعال و خاموش است.

دریاچه ی تال نیز در دهانه ی قدیمی این آتشفشان قرار گرفته و جزیره ی مرکزی این دریاچه دهانه های فعال آتشفشانی را در خود جای داده که در روزهای خاصی بخارات بلند شده از آنها قابل مشاهده هستند.

دریاچه تال بخشی از کاسه آتشفشانی کوه را دربر می‌گیرد و در فاصله ۶۰ کیلومتری جنوب مانیلا پایتخت فیلیپین واقع شده است. منظره این منطقه از سمت کوهستان تاگایتای یکی از جذاب‌ترین چشم‌اندازهای فیلیپین است.

این دریاچه به دلیل عمق زیاد (۱۷۲ متر) و دربرداشتن یکی از فعال ترین آتشفشان های جهان شهرت زیادی دارد.این منطقه برای آن دسته از افرادی که تا به حال آبهای بکر یک دریاچه ی آتشفشانی را از نزدیک مشاهده نکرده اند بسیار حیرت انگیز بوده و از زیبایی آن شگفت زده خواهند شد.

این شهر در امتداد این خط الراس قرار گرفته و به عنوان مکانی بسیار تمیز و پناهگاهی برای دوستداران غذا شناخته می شود. از جمله جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به چراغ دریایی پونتا د سانتیاگو، زیارتگاه سنت آن و کشتزارهای بزرگ گل اشاره کرد.