تاكوارمبو | Tacuarembo

مشخصات شاخص

کشور: اروگوئه
جمعیت: ۵۴,۷۵۵
پیش شماره تلفن: ۵۹۸+
ساعت:

شرح

تاكوارمبو در مسیر 5 ، 113 کیلومتری جنوب غربی ریورا  واقع شده است.  رودخانه Arroyo Tacuarembó Chico ، شاخه ای از Río Tacuarembó ، در قسمت شمالی شهر جریان دارد. این هشتمین شهر پرجمعیت کشور اروگوئه است. تاكوارمبو در شمال بخش ، در کیلومتر 388 مسیر 5 ، سرتیپ Fructuoso Rivera واقع شده است و از طریق مسیر 26 ، ژنرال لاندرو گومز به ساحل اروگوئه پیوسته است. در 24 اکتبر 1831 ، یک فرمان ریاست جمهوری توسط Fructuoso Rivera دستور ایجاد شهری در منطقه را صادر کرد. این وظیفه به برادر رئیس جمهور ، سرهنگ برنابه ریوره واگذار شد.

سرهنگ ریورا در یک سفر سه ماهه با کاروانی از واگن ها و خانواده ها ، به سمت ساحل رودخانه تاكوارمبوتی ، که در زبان گوارانی به معنای “رودخانه نی ها” است ، مونته ویدئو را ترک کرد. منطقه مورد بررسی قرار گرفت و به بلوک های برای سکونت تقسیم شد. در 21 ژانویه سال 1832 ، کورونل ریورا پس از سنت فروکتوزوس تاراگونا  که روز مقدس او 21 ژانویه است و پس از برادرش ، این شهر را با نام “سان فروکتوئوزو” تأسیس کرد. تا سال 1837 ، سان فروکتوزوسو یک شهر در حال رشد بود. این مرکز بیش از 500 نفر از ساکنان ، یک دادگستری صلح ، یک فرمانده نظامی ، یک کشیش کلیسا ، یک شهردار و یک کمیسیون کارهای عمومی داشت. در 16 ژوئن سال 1837 ، اداره این شهربه همراه سالتو و پایساندو ایجاد شد و سان Fructuoso به عنوان پایتخت معرفی شد.با گذشت زمان ، جامعه به رشد خود ادامه داد. طبق قانون لی 2.389 پوند ، در 17 ژوئیه سال 1895 وضعیت ویلا برگزار شد. نام آن به  تاکوآرمو تغییر یافت ، و در 24 ژوئن 1912 ، وضعیت این قانون توسط قانون Ley Nº 4.031 به “Ciudad” شهر ارتقاء یافت.

نويسندگان سيرس مايا ، ماريو بنتتي ، توماس د متوس و خورخه ماجفود از تاكوارمبو هستند ، همانطور كه خوزه نازس ، سياستمدار نيكاراگوئه قرن نوزدهم. برخی از اروگوئه ها ادعا می کنند که نوازنده تانگو کارلوس گاردل در نزدیکی تاکوارمبو ، در دهکده وال ادن متولد شده است. اجماع محققانه این است که وی در تولوز فرانسه متولد شد ، سپس در بوینوس آیرس بزرگ شد ، اما به عنوان یک بزرگسال ، مقالات قانونی دریافت کرد که می گوید در تاکوارمبو متولد شده است ، احتمالاً برای جلوگیری از مقامات نظامی فرانسه.

آب و هوای تاکوارمبو

تاکوارمبو آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب دارد ، طبقه بندی اقلیمی کوپن به عنوان Cfa توصیف شده است. تابستانها گرم و گرم هستند و زمستانها خنک هستند و یخبندانهای مکرر و مه دارند. میزان بارش به طور مساوی در طول سال و با میانگین 1165 میلی متر توزیع می شود و میانگین سالانه 18 درجه سانتی گراد است.