سواکوپموند | swakopmund

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴۴,۷۲۵
پیش شماره تلفن: ۲۶۴+
ساعت:

شرح

سواکوپموند شهری است در سواحل غرب نامیبیا ، 352 کیلومتر غرب از پایتخت نامیبیا ویندهوک از طریق جاده اصلی است. این شهر در صحرای نامیب واقع شده و چهارمین مرکز بزرگ جمعیت در نامیبیا است. سواکوپموند یک استراحتگاه ساحلی و نمونه ای از معماری استعماری آلمان است. این کشور در سال 1892 به عنوان بندرگاه اصلی آلمان در آفریقای جنوبی غربی تأسیس شد و بخش کمی از جمعیت آن هنوز هم آلمانی زبان است. ساختمانهای موجود در این شهر شامل زندان آلت گفونگیس است که توسط هاینریش باوز در سال 1909 طراحی شده است. Woermannhaus ، که در سال 1906 با یک برج برجسته ساخته شد ، اکنون یک کتابخانه عمومی است.

جاذبه های تفریحی در سواکوپموند شامل یک موزه سواکوپموند ، آکواریوم ملی دریایی ، یک گالری کریستالی و تپه های شنی تماشایی در نزدیکی Langstrand در جنوب رودخانه سواکوپموند در خارج از شهر ، زمین گلف کویر Rossmund یکی از تنها پنج زمین گلف کویری در تمام دنیا است. در نزدیکی مزرعه ای است که شتر سواری را به گردشگران و لوکوموتیو بخار مارتین لوتر ارائه می دهد ، قدمت آن از سال 1896 و در بیابان رها شده است. کاپیتان کورت فون فرانسوا سواکوپموند را در سال 1892 به عنوان بندر اصلی مستعمره امپریال آلمان تأسیس کرد – بندر دریای عمیق در خلیج والویس متعلق به انگلیسی ها بود. تاریخ تأسیس در تاریخ 8 اوت بود که خدمه قایق تفنگ هیون دو چراغ در ساحل را برپا کردند. این شهر به دلیل در دسترس بودن آب شیرین انتخاب شد ، و از آنجا که سایر سایت های دیگر شمال مانند کیپ کراس نامناسب بودند.

هنگامی که 120 سرباز اول شوتزروپه و 40 مهاجران در سواکوپموند تخلیه شدند ، آنها مجبور شدند غارها را برای پناهگاه به درون ماسه ها حفر کنند. تخلیه بارگیری توسط قبیله های Kru از لیبریا انجام شد که از قایق های ویژه استفاده می کردند. Woermann-Linie ، اپراتور مسیر حمل و نقل به آلمان ، در آن زمان 600 كروو اشتغال داشت. این شهر به سرعت به بندر اصلی واردات و صادرات برای کل قلمرو تبدیل شد و یکی از شش شهری بود که در سال 1909 وضعیت شهرداری را دریافت کرد. بسیاری از دفاتر دولتی برای آفریقای جنوبی آلمان غربی دارای دفاتر در سواکوپموند بودند.

در طول جنگ های هیرو یک اردوگاه کار اجباری برای افراد هیرو در شهر اداره می شد. زندانیان به کار برده مجبور شدند. و تقریباً 2،000 نفر از افراد هیرو درگذشت. شرکت های بازرگانی و حمل و نقل شعبه هایی در سواکوپموند تأسیس کردند. تعدادی از این ساختمانها هنوز هم امروزه وجود دارند. پس از به قدرت رسیدن آلمان غربی آفریقای جنوبی توسط اتحادیه آفریقای جنوبی در سال 1915 ، کلیه فعالیت های بندرگاه از سواكوپموند به خلیج والویس منتقل شد. بسیاری از خدمات دولت مرکزی متوقف شد. مشاغل تعطیل شدند ، تعداد ساکنان کاهش یافته و شهر رونق کمتری پیدا کرد. با این حال ، پتانسیل طبیعی این شهر به عنوان یک اقامتگاه تفریحی به رسمیت شناخته شد ، و این پتانسیل متعاقبا توسعه یافته است. امروزه خدمات مرتبط با گردشگری بخش مهمی از اقتصاد این شهر را تشکیل می دهند.

آب و هوای سواکوپموند

سواکوپموند از آب و هوای کویری شرایط معتدل در طول سال برخوردار است. میانگین دما بین 15 درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد است. میزان بارندگی کمتر از 20 میلی متر در سال است. هوای سرد بنگولا در حال حاضر رطوبت منطقه را به صورت مه مهیا می کند که می تواند تا 140 کیلومتر داخل کشور برسد. مه هایی که از برخوردهای ساحلی بنگولا سرچشمه می گیرند ، هوای جاری و گرم از سلول هادلی کمربندی مه ایجاد می کند که غالباً قسمت هایی از کویر نامیب را می پوشاند. مناطق ساحلی می توانند بیش از 180 روز مه غلیظ در سال را تجربه کنند. در حالی که این مسئله خطر بزرگی برای کشتی ها را نشان می دهد .