سوکره | Sucre

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۰۰ هزار نفر
پیش شماره تلفن: (+۵۹۱) ۴
ساعت:

شرح

سوکره پایتخت کشور بولیوی است و در جنوب غربی آن واقع شده است. این شهر در سال 1991 توسط یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

این شهر در 30 نوامبر 1538 توسط Pedro Anzures, Marqués de Campo Redondo.، Ciudad de la Plata de la Nueva Toledo (شهر نقره ای نیوتولدو) نامیده شد. در سال 1559 پادشاه اسپانیا فیلیپ دوم با اقتدار بر  Audiencia de Charcas in La Plata  مسلط شد. این منطقه شامل کشور پاراگئو فعلی، جنوب شرقی پرو، شمال شیلی، آرژانتین و بولیوی بود. تا سال 1776 Audiencia de Charcas زیر مجموعه Viceroyalty of Peru بود تا اینکه به Viceroyalty of the Río de la Plata  منتقل شد.

سوکره شامل 8 بخش و عبارت است از: پنچ بخش نخست آن مقاصد شهری هستند درحالی که بخش های 6، 7 و 8 آن در بخش های روستایی هستند. هر بخش توسط شهردار منصوب و هدایت می شود .

خانه آزادی

این ساختمان در سال 1621 بنا شده و شاید بتوان گفت مهم ترین ساختمان این شهر و بلکه کشور باشد. سیمون بولیوار (Simón Bolívar) در همین ساختمان جمهوری شدن کشور را اعلام کرد و قانون اساسی را به تصویب رساند. The “Salón de la Independencia” خانه آزادی را در بولیوی اداره می کند.

کلیسای جامع

این کلیسا طی  1559 تا  1712، بنا شده و در آن موزه ای با نام  “Museo Catedraliceo” قرار داشت.  این موزه اولین و مهم ترین موزه دینی بولیوی  است. “Pinacoteca” دارای مجموعه عظیمی از نقاشی های اصلی Colonial و Republican و همچنین نقاشان اروپایی مانند  مانند بتی، Fourchaudt و Van Dyck است. کلیسای جامع دارای بخش های که جواهر نشان بوسیله مقدار زیادی از جواهرات، طلا، نقره و سنگ های قیمتی است.

قصر اسقف اعظم

این قصر در سال 1609 بنا شده و یکی از موسسات تاریخی و مذهبی در دوران استعمار است.

Chuquisaca Governorship در میدان اصلی

این ساختمان یکی از بهترین ساختمان های کشور است که در سال 1896 تکمیل شد. این ساختمان یکی از نخستین قصرهای دولتی بولیوی بود اما وقتی دولت به قصر La Paz  رفت این ساختمان مکان فرماندهی Chuquisaca Governorship Palace شد.

 

دیدنی‌ها