سری جایاواردنپورا کوته |  sri jayawardenpura kote

مشخصات شاخص

کشور: سریلانکا
جمعیت: ۱۱۵,۸۲۶
پیش شماره تلفن: ۱۱+
ساعت:

شرح

سری جایاواردنپورا کوته ، که معمولاً با نام کوتت شناخته می شود پایتخت رسمی و اداری سریلانکا است. این شهر یک شهر ماهواره ای است و در ناحیه شهری پایتخت اقتصادی و قانونگذاری سریلانکا ، کلمبو واقع شده است. پارلمان جدید در 29 آوریل 1982 افتتاح شد. پس از تشکیل دریاچه ای عظیم با لایروبی کردن مرداب های اطراف دیاوانانا اویا ، این ساختمان ها در زمین های اصلاح شده ساخته شد. ساختمان های جدید پارلمان در دوحه ، یک جزیره 50،000 متر مربع در مرکز دریاچه ساخته شده اند. این جزیره به عنوان یک مکان تفریحی و دلهره آور برای سربازان پرتغالی در آخرین روزهای دوران کوته مورد استفاده قرار گرفته بود که الکل از رویال ممنوع شد. متعلق به E. W. Perera بوده است و قبل از واگذاری در ایالت ، مزرعه مرغ مستقر کرده بود.سری جایاواردنپورا کوته در جنوب شرقی کلمبو واقع شده است.

بیمارستان اصلی منطقه واقع در مادویلا معروف به بیمارستان سری جایاواردنپورا کوته هدیه ای از دولت ژاپن است. یک بیمارستان اختصاصی چشم و گوش و حلق و بینی در Rajagiriya و یک بیمارستان زایمان دیگری در نوالا در حال ساخت است. یک مرکز بهداشت و درمان خصوصی ، بیمارستان صلیب آبی در راجیاگرا ، امکانات اصلی را برای تشخیص پزشکی فراهم می کند ، و یک خانه آسایشگاه کوچک در پارک لین ، ولیکادا ، وجود دارد که بسیار مورد حمایت مالدیوی ها است. در دهه 1990 ، شورای شهرداری کوته استادیوم چاندرا سیلوا را برای جایگزینی زمین های EW Perera Ground ساخت. بخشی از زمین فروخته شد و بعداً برای ساخت ساختمان HSBC استفاده شد. در سال 2007 ، شهرداری با کمک وزارت شهرسازی مرحله اول ورزشگاه جدید چاندرا سیلوا را در محل زباله های زباله پشت ساختمان HSBC به پایان رساند.به تازگی ، فوتبال بار دیگر محبوبیت خود را افزایش داده است ، و این ورزش هم اکنون از موارد قابل توجهی برخوردار است. مرکز آموزشی جدید اتحادیه فوتبال در کوته با هدف مهار و توسعه استعدادهای موجود و ساماندهی بازیکنان انفرادی در یک تیم منسجم برگزار می شود. این هتل شامل یک زمین بازی فوتبال با سیستم آبپاش ، سالن بدنسازی و سایر امکانات دیگر است. سایر ورزش ها بیشتر در باشگاه ها و سالن های بدنسازی بی نظیر انجام می شود و شامل تنیس ، اسکواش ، بیلیارد ، اسب سواری ، کریکت سرپوشیده ، بدمینتون و تنیس روی میز است. اسب سواری را می توان در مدرسه سوارکاری Premadasa در Nugegoda دنبال کرد.

آب و هوای سری جایاواردنپورا کوته

سری جایاواردنپورا کوته دارای آب و هوای جنگلهای بارانی استوایی  بیشتراز بادهای تجاری در معرض منطقه همگرایی بین المللی است. از آنجا که چند سیکلون وجود دارد ، آب و هوا کاملا متعادل کننده ، اما تحت تعادل نیست و تغییر در دمای سال در طی سال تغییر می کند. ماه های مرطوب و خشک تر ماه در ماه فوریه وجود دارد که میانگین آن 63 میلی متر است. با این حال ، از آنجا که هیچ یک از میانگین بارندگی های ماهانه زیر 60 میلی مترنیست ، این شهردر طبقه بندی آب و هوای جنگلهای بارانی گرمسیری قرار می گیرد.