سرمسکی کارلوفسی | Sremski Karlovci

مشخصات شاخص

کشور: صربستان
جمعیت: ۸,۷۵۰ نفر
پیش شماره تلفن: +۳۸۱(۰)۲۱
ساعت:

شرح

سرمسکی کارلوفسی ، یکی از شهرهای کشور صربستان است. سرمسکی کارلوفسی یکی دیگر از زیباترین شهرهای ویوودینا که در بین تاکستان ها قرار گرفته، تنها با چند دقیقه فاصله از نووی ساد و در امتداد دانوب قرار دارد.

صربستان در بخش جنوب شرقی اروپا و مرکز شبه‌جزیره بالکان واقع شده است. ناحیه شمال این کشور پوشیده از جنگل‌زارهای وسیع و جنوب آن دارای تپه‌ها و کوه‌های فراوان است.

سرمسکی کارلوفسی یک شهر قدیمی و کوچک است که تمام آن را می توان به راحتی با پای پیاده پیمود و پر است از کلیساها، تالارها و کاخ هایی که در جریان انقلاب 1848، حتی یک خراش هم برنداشتند و داستان های زیادی برای گفتن دارد.

در غارهایی مثل پودروم باجیلو (Podrum Bajilo) و زیوانوویچ (Zivanovic)، که مورد استفاده ی زنبوردارهای محلی هستند، می توانید طعم نوشیدنی محلی را امتحان کنید. اما شهرت این شهر به دلیل مؤسسات فرهنگی و هویت صربی آن است.

این شهر در اواخر سده 18 و با تأسیس اولین دبیرستان صربستان، به مرکز علمی کشور تبدیل شد. مشاهیری نظیر برانکو رایچویچِ (Branko Radičević) شاعر در این شهر تحصیل کردند و کتابخانه ی شهر، بزرگ ترین بایگانی آثار مکتوب زبان صربی در جهان است.