اسپاتیس تاون | speightstown

مشخصات شاخص

کشور: باربادوس
جمعیت: ۳,۶۳۴
پیش شماره تلفن: ۱۲۴۶+
ساعت:

شرح

اسپاتیس تاون | speightstown

اسپاتیس تاون دومین مرکز بزرگ باربادوس است. این شهر در فاصله 19 کیلومتری شمال پایتخت بریجت تاون ، در محله شمالی سنت پیتر واقع شده است. این شهر به نام ویلیام اسپایت ، عضو اولین مجمع باربادوس در سالهای اسکان و مالک سابق زمینی که این شهر در آن قرار دارد ، نامگذاری شده است. این شهربه طور رسمی در حدود سال 1630 مستقر شد و در اولین روزهای حل و فصل شلوغ ترین بندر باربادوس بود. این شهراکنون به یک منطقه توریستی و همچنین یک مرکز خرید ثانویه تبدیل شده است. منطقه اسپاتیس تاون اولین مرکز بزرگ بندری و تجاری باربادوس بود.

تاریخچه

این شهر به نام ویلیام اسپایت ، عضو اولین مجمع باربادوس در سالهای استعمار و همچنین صاحب زمین قبلی که این شهر در آن قرار دارد ، نامگذاری شده است. این تاریخ طولانی و رنگارنگ است و به قرن هفدهم باز می گردد ، هنگامی که به عنوان یکی از بنادر اصلی اتصال این جزیره با “کشور مادر” ، انگلستان خدمت کرد. اسپاتیس تاون بندری بود که جورج آیزو هنگام اعزام توسط الیور کرومول برای فرونشاندن قیام در باربادوس در سال 1649 ، قادر به تسخیر آن نبود. بارباد ها به چارلز اول وفادار بودند ، و کرومول را به عنوان محافظ خود قبول نمی کردند. به مدت شش ماه Ayscue قادر به فرود در باربادوس نبود و حملات متمرکز به اسپاتیس تاون توسط قلعه های کوچک در امتداد ساحل دفع شدند.

این جزیره ریز تنها با کمک یک محافظ که به رهبری Ayscue و مردانش به زمین نشست در شهر اوستینز نشست و در آنجا با نمایندگان این جزیره ملاقات کرد و در سال 1652 آنچه را که به “منشور باربادوس” معروف شده است ، امضا کرد. این توافق نامه حقوق و امتیازات باربادوس را در هیچ جزیره ای غیرقابل شنیدن به وجود آورد.

به طور خاص تضمین می کند که بدون رضایت مجمع عمومی باربادوس نمی توان باربادوس را پرداخت کرد. بسیاری از بناهای تاریخی که از زمان استعمارها به دست می آیند ، از جمله خانه آرلینگتون ، هنوز در این شهر ایستاده اند و می توان آنها را بیشتر در خیابان های کوئین ، خیابان کلیسا و خیابان نارنجی دید. اسپاتیس تاون در زمان سلطنت صنعت قند و روز تجارت برده فعالیت بسیاری داشت. بسیاری از برده ها می توانستند از این شهر عبور کنند ، حتی اگر آنها را به جزایر دیگر یا آمریکا انتقال دهند.

پروژه تحقیقاتی باستان شناسی در این شهر

این شهر در حال حاضر موضوع یک پروژه تحقیقاتی باستان شناسی است ، پروژه باستان شناسی انجمن اسپاتیس تاون ، که در سال 2010 تاسیس شد و شامل همکاری بین باستان شناسان و دانشجویان دانشگاه وینچستر ، دانشگاه غرب ایندیز و موزه‌های باربادوس است. تا به امروز کار بر طبقه بندی بناهای تاریخی شهر ، بررسی یادبودهای قبرستان و کاوش های موجود در قلعه ساحلی قرن هجدهم در خلیج مایکوک در شمال تمرکز داشته است.

فعالیت ها

فعالیت های زیادی در این شهر به خصوص در آخر هفته ها هنگام که افراد محلی و بازدید کنندگان برای انجام خرید و بانکداری خود به آنجا می آیند ، وجود دارد. بسیاری از غرفه ها را می توان در خیابان ها یافت که میوه ها و مواد محلی و وارداتی را با مواد محلی و وارداتی احاطه می کنند. افتادن در بی اعتنایی و غفلت در طی سالیان گذشته ، اکنون دوباره احیا شده و برای چندین ابتکار عمل هیجان انگیز در جریان است. کارهای قابل توجهی برای تخلیه منطقه انجام شده است که آبگیر نمک آن تنظیم شده است تا بتواند جریان آب از دریا را در اختیار شما قرار دهد.

اسپاتیس تاون همچنین در بندر سنت چارلز ، یک مارینا با نام تجاری جدید با توسعه مارینا لوکس است. یکی از آخرین مکان های باستان شناسی در باربادوس با بقایای دست نخورده از یک شهرک بزرگ پیش از کلمبیا برای ورودی حذف شد. اکنون کسانی که مایلند با قایق بادبانی و سایر کشتی ها وارد این جزیره شوند می توانند برای ورود به آنجا اسکله کنند و برای پردازش مورد استفاده قرار گیرند. به دلیل فاصله گرفتن از پایتخت ، هوای یک سبک زندگی غیرمتعارف را به همراه دارد. همچنین در نزدیکی اسپاتیس تاون هتل ها و رستوران ها یافت می شوند.