اسپینش تاون | Spanish town

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۶۲,۳۵۹
پیش شماره تلفن: ۸۷۶
ساعت:

شرح

اسپینش تاون | Spanish town

اسپینش تاون پایتخت و بزرگترین شهر در کلیسای سنت کاترین در منطقه تاریخی میدلسکس ، جامائیکا است. این شهر از سال 1534 تا 1872 پایتخت اسپانیا و انگلیس جامائیکا بود. این شهر دارای یادبودهای بی شماری ، بایگانی های ملی و یکی از قدیمی ترین کلیساهای انگلیس در خارج از انگلیس است. شهرک اسپانیایی ویلا دو لا وگا توسط فرماندار فرانسیسکو دو گارای در سال 1534 به عنوان پایتخت مستعمره تأسیس شد. بعداً به آن سانتیاگو دو لا وگا یا سنت جاگو دو لا وگا نیز گفته شد. تاینو بومی قبل از این تقریباً هزاره در این منطقه زندگی می کرده است ، اما این نخستین سکونت اروپا در جنوب جزیره بود.

هنگامی که انگلیسی ها جامائیکا را در سال 1655 فتح کردند ، این شهرک را به عنوان شهر اسپانیایی تغییر نام دادند. از آنجا که این شهر در زمان فتح به شدت آسیب دیده بود ، بندر رویال نقشهای اداری بسیاری را بر عهده گرفت و در آغاز حکومت انگلیسی به عنوان پایتخت غیر رسمی فعالیت می کرد. در زمان تخریب بندر رویال توسط زمین لرزه در سال 1692 ، شهر اسپینش تاون دوباره بازسازی شد و دوباره به عنوان پایتخت عمل می کرد. تا زمانی که صندلی این مستعمره به کینگستون منتقل شد ، شهر اسپینش تاون تا سال 1872 پایتخت باقی ماند.

تاریخچه

اسپنیش تاون که در کرانه غربی ریو کبر ساخته شده است ، سیزده مایل از کینگستون در جاده اصلی قرار دارد. تاریخ این شهر توسط دو دوره استعماری مهم شکل گرفته است ،  حکومت اسپانیایی از 1534-1655 و انگلیسی ها از 1855-1855. پس از آن پایتخت به کینگستون منتقل شد. کلیسای آنگلیکن کلیسای جامع قرن شانزدهم را به دست گرفت. معماری تاریخی و نام خیابان ها تاریخ استعمار را نشان می دهد ، مانند کلیساهای سرخ و خیابان های کلیسای سفید ، نمادی از کلیساهای اسپانیش صلیب قرمز و سفید ، و همچنین خیابان Monk ، در اشاره به صومعه ای که زمانی در نزدیکی آن ایستاده بود. خیابان های نگین و منچستر برای فرمانداران استعمار انگلیس ، جورج نگین و ویلیام مونتاگو ، پنجمین دوک منچستر معرفی شدند.

خیابان کینگ فراتر از خانه کینگ ، محل زندگی فرماندار ، و خیابان قانون اساسی ، نزدیک به میدان ، به مرکز اداری سابق این جزیره اشاره دارد. ساختمان های Regent در مرکز شهر شامل یادبود Rodney است که توسط دو اسلحه از کشتی فرانسوی Ville de Paris (1764) ، [4] و نمای خانه the Old King’s House که تا سال 1872 محل سکونت فرمانداران بود ، پوشانده شده است.

پل چدن

شهر اسپینش تاون محل پل اولیه چدن است که توسط توماس ویلسون طراحی و ساخته شده توسط واکر و شرکت روتهام انگلستان است. با استفاده از ریو کبر ، این پل در سال 1801 با هزینه 4000 پوند ساخته شد. چهار دنده قوسی آن در قسمتهای گسترده سنگ تراشی پشتیبانی می شوند. پس از وخیم شدن ابعاد ، ساختار آن را به خطر می اندازد ، در فهرست آثار جهانی جهان در سال 1998 توسط صندوق جهانی آثار جهانی ثبت شد.

یک پروژه مرمت در سال 2004 و با بودجه ای که توسط American Express از طریق صندوق جهانی آثار تاریخی تأمین شد ، آغاز شد. پیشرفت تا سال 2008 آهسته بود ، هنگامی که تلاش دوباره ای برای ترمیم انجام شد. مرحله اول مرمت در آوریل 2010 ، هنگامی که تعمیر اباتمنت ها امکان بازگشایی این پل را برای عموم فراهم کرد ، به پایان رسید. اخیراً ، خشونت در این منطقه مانع از دستیابی این پل به جایگاه میراث جهانی یونسکو شده است.