اسکاگن | Skagen

مشخصات شاخص

کشور: دانمارک
جمعیت: ۸۰۰۳
پیش شماره تلفن: ۱۴۱۳
ساعت:

شرح

اسکاگن | Skagen

اسکاگن یکی از شهرهای شمالی دانمارک است.اسکاگن همواره شهری محبوب در دانمارک بوده است. این شهر از اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم به بعد به خاطر چشم‌انداز خاص و کیفیت زندگی، به مقصدی محبوب در میان هنرمندان، به خصوص نقاشان ساکن در مناطق دورافتاده‌ی شهر تبدیل می‌شود.ازآنجایی‌که آن‌ها به نقاشان اسکاگن معروف هستند، امروزه می‌توان بیش از هزار اثر از آثار این هنرمندان را در موزه‌ این شهر  تماشا کرد.

این شهر در حال حاضر میلیون‌ها گردشگر را برای تعطیلات تابستانی به سوی خود جذب می‌کند. گرنن تنها یکی از دلایل سفر به اسکاگن است که باید در فهرست برنامه‌های هر علاقه‌مندی به طبیعت جای گیرد.  ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر پرداخته است، با ما همراه شوید.

مناطق دیدنی و جذاب شهر

سواحل ماسه‌ای سفید رنگ برای کیلومترها در هر دو طرف شرقی و غربی شهر امتداد یافته‌اند. اگرچه آب‌های طرف شرقی آرام‌تر هستند، اما شنا کردن در اکثر سواحل غربی شهر امن‌تر به نظر می‌رسد. این شهر همچنین دارای جنگل‌ها، زمین‌ها و تپه‌های ماسه‌ای است که گردشگران می‌توانند با همراه شدن با یکی از تورهای گردشگری آن‌ها را کشف کنند. کوه پیمایی، اسب‌سواری و دیگر تفریحات در فضای باز، در تمام ایام سال در این شهر تدارک دیده شده‌اند، هرچند می‌توان گزینه‌های بیشتری را در فصل‌های بهار و تابستان تجربه کرد.

در خلال فستیوال پرنده‌ی اسکاگن در ماه مه، شهر پر از مردم محلی و غریبه‌ها برای تماشای میلیون‌ها پرنده‌ی مهاجر می‌شود. اسکاگن یکی از برترین شهرهای اروپایی برای تماشای گونه‌های نادر از پرندگان است. وقتی‌که در حال کاوش در این شهر زیبا هستید، مطمئن شوید که از مرکز طبیعی اسکاگن اوده (Skagen Odde) نیز دیدار می‌کنید. این موزه‌ی درجه‌یک به بررسی اثرات ماسه، آب، باد و نور می‌پردازد و بازدیدکنندگان را با پدیده‌های طبیعی این منطقه آشنا می‌کند.

منطقه‌ی گرنن یکی از مناطق گردشگری این شهر . فرصتی ایده‌آل برای تماشای محل تلاقی دو دریا با یکدیگر است. سالانه میلیون‌ها نفر برای تماشای این پدیده راهی این شهر می‌شوند.

دیدنی‌ها