سیون | Sion

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۴,۵۹۹
پیش شماره تلفن: (۴۱)+
ساعت:

شرح

سیون یکی از زیباترین شهرهای کشور شگفت‌انگیز سوئیس است که به خاطر آفتاب و خورشید بی‌نظیر، کوه‌های پر برف و استوار و قلعه‌های تاریخی‌اش شناخته می‌شود. اینجا شهری است که دو قلعه تاریخی والریا و توربیلون بر فراز کوه‌های اطراف از آن محافظت می‌کنند. این شهر با 34 هزار نفر جمعیت جز زیباترین شهرهای سوئیس محسوب می‌شود که هر ساله شمار زیادی توریست از آن دیدن می‌کنند. ایلیا گشت در این مقاله سفری به این شهر تاریخی بی‌نظیر داشته است، با ما همراه شوید. 

معرفی شهر سیون

سیون یکی از مهم‌ترین مکان‌های پیش از تاریخ در اروپا محسوب می‌شود. دره‌های آبرفتی، دره‌های شیب‌دار بالای رودخانه، قلعه‌های والریا و توربیلون بر فراز بلندی‌های اطراف شهر، همگی حاکی از قدمت باستانی این شهر زیبا دارند. قدیمی‌ترین شواهد کشف شده از سکونت انسان در این منطقه به 6500 سال قبل از میلاد مسیح و دوران میان‌سنگی برمی‌گردد. در حدود 5800 سال پیش از میلاد اولین کشاورزان دوران نوسنگی از مدیترانه در این منطقه ساکن شدند و شروع به ساخت شهرک‌های مسکونی نمودند. این شهرک‌ها تا 4500 سال قبل از میلاد در طول دوران نوسنگی که شهرک‌های مسکونی افزایش می‌یافت، همچنان باقی مانده بودند. 

اقتصاد

اقتصاد این شهر شدیدا وابسته به گردشگری و نیز حضور حکومت اجرایی کانتون‌ها، مجلس پارلمان والریا و دادگاه کانتون در این بخش است. سایت‌های تاریخی و موزه‌های شهر نقش اصلی گردشگری آن را بر عهده دارند. 

گردشگری

قلعه توربیلون که قدمت آن به قرن 13 باز می گردد بروی یک تپه سنگی بر فراز شهر سیون قرار گرفته است. این قلعه محل سکونت اسقف اعظم شهر بوده است. همچنین قلعه تاریخی والریا بر فراز تپه‌ سنگی کنار شهر که نمایی فوق‌العاده از شهر و طبیعت آن در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد و طبیعت بکر و شگفت‌انگیز شهر از جمله جاذبه‌های توریستی آن می‌باشند. 

جغرافیا

این شهر در بخش مارتینی در ایالت وله قرار گرفته و مرکز منطقه کانتون است. 

آب و هوا

اقلیم آن اقیانوسی است که زمستان‌های خنک و تابستان‌های گرم ولی نه خیلی داغ را دارد. حدود 83 روز در سال برف یا باران می‌بارد و مرطوب‌ترین ماه آن دسامبر است. 

دیدنی‌ها