سینترا | Sintra

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۷۷۸۳۵
پیش شماره تلفن: ۲۱۹(۲۵۱)+
ساعت:

شرح

سینترا شهرکی در ناحیه لیسبون در کشور پرتغال است. این شهر با داشتن کاخ‌ها و ویلاهای تاریخی بسیار، طبیعتی زیبا و حیرت‌انگیز، آب و هوایی مطلوب و قصرهای تماشایی یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد گردشگری در اروپا است. ساختمان‌های تاریخی متعددی مربوط به دوران رمانتیک در قرن نوزدهم در این شهر وجود دارد که از همین‌رو در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. اکثر توریست‌هایی که به منطقه لیسبون سفر می‌کنند حتما برنامه‌ای یک روزه برای دیدار از این شهر تاریخی نیز دارند. همراه ایلیا گشت این شهر زیبای پرتغالی را بیشتر بشناسیم. 

معرفی شهر سینترا

شهر سینترا گذشته‌ای آمیخته با افسانه و داستان‌های جالب جن و پری دارد؛ کاخ‌ها و قصرهایی که در بالای تپه‌های اسرارآمیز آن بنا شده و این شهر را پر از جاذبه‌های دیدنی اسطوره مانند کرده است، به دست رومیان برای پرستش ماه در نظر گرفته شده بود. از همین‌رو نام شهر را سینتیا برگرفته از الهه ماه گذاشتند. بعد از رومیان، مورها نیز علاقه خاصی به این شهر نشان دادند و در بالای تپه‌های سرسبز آن قلعه‌ای با کاخ و فواره‌های متعدد بنا نمودند. بعدها نیز خاندان سلطنتی پرتغال و خانواده‌های اشرافی با اشتیاق فراوان این شهر را با ویلاهای مجلل و بزرگی مزین نموده و آن‌را به اقامتگاه تابستانی خود تبدیل نمودند. 

گردشگری

این شهر که با طبیعت بی‌نظیر و بی مثال خود همراه تاریخ غنی‌ای که دارد مانند نگینی در منطقه لیسبون می‌درخشد، جاذبه‌های فوق‌العاده‌ شگفتی دارد. کوه‌های سرسبز اطراف شهر، سواحل حیرت‌انگیز و زیبا، دهکده ماهیگری آزنیاس دومار، پارک پنا، کاخ پنا که از شگفت‌انگیزترین کاخ‌های متعلق به دهه هشتاد میلادی در سراسر اروپاست، قلعه مورس یا موروها، مرکز تاریخی شهر، قصر ملی سینترا، کاخ ملی و عجیب مونسراته و کاخ میلیون‌ها از جمله جاذبه‌های دیدنی و بسیار جالب توجه شهر هستند.

اقتصاد 

چرخ اصلی اقتصاد شهر بر گردن صنعت توریسم آن است. 

جغرافیا

این شهر که در کرانه‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته تنها 30 کیلومتر از لیسبون فاصله دارد و با قطار 45 دقیقه‌ای می‌توان از لیسبون به آن رسید.