سیلوس | Silves

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۷,۱۲۶
پیش شماره تلفن: ۲۸۲(۳۵۱)+
ساعت:

شرح

سیلوس در واقع شهری کوچک با تاریخی پر فراز و نشیب و طبیعتی بسیار زیبا و فوق‌العاده در جزیره افسانه‌ای الگاروه است که در جنوب پرتغال واقع شده است. این شهر کوچک پرتغالی که زمانی پایتخت باشکوه پادشاهی عظیم الگاروه بوده، امروزه با داشتن آب و هوایی مطلوب، طبیعتی بکر و دست نخورده، آثار تاریخی و اماکن مذهبی زیبا و حتی چشم‌اندازهای خیره کننده طبیعی به یکی از بهترین مقاصد توریستی در جزیره الگاروه تبدیل شده است. ایلیا گشت در این مقاله سعی در معرفی این شهر پرتغالی نموده است، با ما همراه  شوید.

معرفی شهر سیلوس 

سیلوس یکی از شهرهای مهم و تاریخی جزیره زیبای الگاروه در جنوب پرتغال است که به مناسبت پایتخت بودن آن در دوره‌ای از پادشاهی الگاروه از اهمیت بسیار بالای برخوردار گشته است. این شهر حتی از دوران پالئولتیک یا همان دوره یخبندان محل سکونت انسان‌های اولیه بوده و گواه این مدعا کشف تعداد بسیاری از منهیرها یا همان تخته سنگ‌های برافراشته دوران پیش از تاریخ در این منطقه است. رودخانه آراد که از دوران پیش از تاریخ در این منطقه جریان داشته، این شهر محصور در خشکی را به اقیانوس باز پیوند می‌داده و از همین‌رو حمل و نقل محصولات و تجارت را برای مردمان آن فراهم می‌ساخته است.

با این وجود شهر سیلوس یا سیلپس (Cilpes) در زمان امپراطوری روم و تسلط آنان بر این منطقه و زمانی که این منطقه بخشی از لوزیتانیا بوده، تاسیس شده است. با این حال اکثر ساکنین این منطقه درست مانند شهرهای سلتیک و سینتس در دوران باستان، قبایل هندواروپایی بودند. این شهر بعدها بخشی از پادشاهی ویسگوت‌ها می‌شود. امروزه در این شهر یک مدرسه بین‌المللی آلمانی به نام مدرسه دوشس الگاروه وجود دارد. 

جغرافیا 

رودخانه آراد درست از کنار این شهر عبور کرده و همین باعث رونق و شکوفایی شهر شده است. آب این رودخانه و رودخانه فانچو در انتها به سد نزدیکی شهر می‌ریزد. به طور کلی این شهر از ارتفاع زیادی برخوردار است ولی منطقه شهری آن در جنوب با اقیانوس اطلس احاطه شده است. سیلوس بر بالای یکی از بزرگ‌ترین سفره‌های آب زیرزمینی در جنوب پرتغال قرار گرفته و دارای باغ‌های بی‌شمار پرتغال می‌باشد. 

دیدنی‌ها