سیهانوکویل | sihanokoukville

مشخصات شاخص

جمعیت: ۸۹,۸۴۶
پیش شماره تلفن: ۳۴+
ساعت:

شرح

سیهانوکویل یک شهر ساحلی در کامبوج و مرکز استان سیهانوکویل است و در نوک یک شبه جزیره مرتفع در جنوب این کشور است. این شهر توسط یک رشته تقریباً بدون وقفه سواحل در امتداد کل خط ساحلی و باتلاقهای ساحلی در حاشیه پارک ملی رام در شرق واقع شده است. این شهر دارای یک رودخانه قابل کنترل است ، که حراجی با روبرو Ou Trojak Jet در حال اجرا از Otres Pagoda به دریا در Otres است. تعدادی از جزایر کاملاً مسکونی تحت مدیریت سیهانوکویل در نزدیکی این شهر قرار دارند که در سالهای اخیر توسعه متوسط ​​به جذب بخش قابل توجهی از مسافران ، دانشجویان و کوله پشتی های شخصی آسیا کمک کرده است. شهرستان سیهانوکویل بخش اعظم شش کمون استان Preah Sihanoukville را شامل می شود. شهری نسبتاً جوان ، به موازات ساخت بندر خودمختار سیهانوکل ، که در ژوئن سال 1955 آغاز به کار کرد ، به عنوان دروازه این کشور برای هدایت و نامحدود تجارت بین المللی دریایی تبدیل شده است. تنها بندر آب عمیق در کامبوج شامل یک ترمینال نفتی و یک تدارکات حمل و نقل است. به عنوان یک نتیجه ، این شهر به یک مرکز ملی پیشرو در تجارت ، تجارت ، حمل و نقل و تولید فرایند تبدیل شد.

بسیاری از سواحل سیهانوکویل و جزایر اطراف آن ، آن را به تفریحی ساحلی برتر کامبوج با تعداد فزاینده ای از بازدید کنندگان ملی و گردشگران بین المللی از اواخر قرن بیستم تبدیل کرده است. به دلیل تنوع اقتصادی ، محیط طبیعی منطقه و پتانسیل تفریحی ، تعداد فزاینده ای از ساکنان فصلی و دائمی خارجی ، سیانانوکل را به یکی از مراکز پرشمارترین فرهنگی و پویا جمعیت کامبوج تبدیل کرده است. در مقایسه با همسایه تایلند ناچیز است. آینده سیهانوکویل تا حد زیادی توسط توانایی مقامات در مدیریت موفقیت آمیز منابع طبیعی از یک سو و ضرورت های توسعه شهری و عایق بندی ، افزایش تعداد بازدید کنندگان ، گسترش زیرساخت ها ، بخش صنعت و رشد جمعیت از طرف دیگر تعریف خواهد شد. علی رغم اینکه مقصد کنونی ساحلی این کشور محسوب می شود ، پس از ده ها سال جنگ و برهم زدن شهر و زیرساخت های آن بسیار پراکنده و از نظر معماری بی نظیر هستند. مشکلات زیرساختها بخصوص در رابطه با منبع تغذیه و برق همچنان ادامه دارد ، در حالی که امکانات بهداشتی بین المللی استاندارد همچنان محدود است.

سیهانوکویل همچنین با چالش های مربوط به جرم ، امنیت و ایمنی در این شهر روبرو است که اغلب اوقات تمرکز رسوایی های مرتبط با جرم و جنایت سازمان یافته جدی ، خرده جرم و فساد است.در سالهای اخیر ، سیهانوکویل شاهد سطوح بی سابقه ای از سرمایه گذاری های چین در سطح شهر بوده که بسیاری از کازینوها در سطح شهر افتتاح شده اند. از نظر دموگرافیک ، آرایش قومی این شهر با هزاران کارگر اصلی سرزمین چینی ، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران در شهر ساکن شده است و این باعث ناراحتی افراد محلی شده است. در سال 2019 ، تقریباً 80،000 چینی در سیهانوکل زندگی می کنند و 90٪ از جمعیت مهاجران این شهر را تشکیل می دهند. علائم ماندارین به طور فزاینده جایگزین علائم خمر و انگلیسی در شهر می شوند و جرم به شکل خشونت مست و جرم سازمان یافته در حال افزایش است. سیهانوکویل یکی از شهرهای مهم ابتکار جاده یک کمربند یک چین است.

موقعیت جغرافیایس سیهانوکویل

شهر سیهانوکویل در نوک تپه های متحرک شبه جزیره در خلیج تایلند قرار دارد. از شمال غربی و مرکز آن تا 15 متر از سطح دریا بالا می رود ، در حالی که زمین به آرامی و به طور پیوسته به سمت دشتهای ساحلی گسترده ، تالابها و سواحل جنوب و جنوب شرقی مسطح می شود. این تپه ها که تنوع زیادی از زمین مسکونی را در اختیار شما قرار می دهد ، چشم اندازهای خوبی در دشت های ساحلی ، سواحل ، رودخانه ها ، دریا و جزایر ، ویژگی و ارزش طبیعی منطقه را مشخص می کند. عمق کم عمق خلیج تایلند و آب و هوای محلی بر خلاف دریای چین جنوبی از شرق و اقیانوس هند به غرب ، که در آن استراحت های اقیانوس آرام و افراط های موسمی یکی از خطرات ثابت است.

آب و هوای سیهانوکویل

سیهانوکویل در منطقه آب و هوایی موسمی گرمسیری قرار دارد. این شهر دارای دو فصل است: یک فصل مرطوب و یک فصل خشک.حداکثر میانگین در حدود 30 درجه سانتیگراد است. حداقل میانگین ، حدود 24 درجه سانتیگراد است . با این حال حداکثر درجه حرارت بالاتر از 32 درجه سانتیگراد متداول است و درست قبل از شروع فصل بارندگی ، ممکن است به بیش از 38 درجه سانتیگراد افزایش یابد. حداقل دمای شب به طور پراکنده زیر 20 درجه سانتیگراد قرار می گیرد. در ژانویه، سردترین ماه است. ماه مه گرم ترین ماه است .هرچند که از آغاز فصل مرطوب به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است ، زیرا این منطقه شرقی ترین حاشیه موسمی جنوب غربی را تشکیل می دهد. طوفان های گرمسیری فقط به ندرت باعث آسیب در کامبوج می شوند.میانگین بارندگی سالانه بین 1000 تا 1500 میلی متر متغیر است. بیشترین میزان در ماه های جولای ، آگوست و سپتامبر سقوط می کند. رطوبت نسبی در کل سال زیاد است. معمولاً بیش از 90 درصد است. در طول فصل خشک میزان رطوبت روز به طور متوسط ​​حدود 50 درصد یا کمی پایین تر است و در طول فصل بارانی به حدود 90 درصد می رسد.