سیگاتوکا | Sigatoka

مشخصات شاخص

کشور: فیجی | Fiji
جمعیت: ۹,۶۲۲
پیش شماره تلفن: ۶۷۹+
ساعت:

شرح

سیگاتوکا شهری در فیجی است. در جزیره ویتی لوو یافت می شود و در دهانه رودخانه سیگاتوکا واقع شده و پس از آن نامگذاری شده است ، در 61 کیلومتری شهر نادی قرار دارد. سیگاتوکا مرکز اصلی شهری استان نادروگا-ناووسا است.یک معبد زینتی ، باز برای عموم و ساخته شده توسط جانبازان هری کریشنا ، بر افق سیگاتوکا حاکم است. از جاذبه های مهم گردشگری می توان به تپه های شنی سیگاتوکا در نزدیکی روستای Kulukulu در دو کیلومتری شمال غربی سیگاتوکا و پارک Kula Eco اشاره کرد که حدود 500 پرنده 100 گونه از بسیاری از کشورهای گرمسیری را در خود جای داده است. این شهر همچنین مرکز اصلی کمربند گردشگری ساحلی فیجی ، ساحل مرجان  است که میزبان بسیاری از هتل ها و استراحتگاه های پیشرو در کشور است.

سیگاتوکا در سال 1959 بعنوان یک شهر گنجانیده شد و توسط یک شورای 10 نفری شورای شهر سیگاتوکا اداره می شود که برای یک دوره سه ساله انتخاب شده است. در سال 2009 ، دولت موقت به پشتیبانی ارتش تمام دولتهای شهری را در سراسر فیجی برکنار کرد و مدیران ویژه ای را برای اداره مناطق شهری منصوب کرد. از سال 2015 ، دولت منتخب شهرداری احیا نشده است. سرپرست ویژه Savusavu Aisea Tudiraki است. مدیر عامل شورای شهر Anand Sami Pillay است.از سال 1912 تا 1923 ، مزارع موز در دره سیگاتوکا دچار قسمت های شدید عفونت قارچی موسوم به بیماری زرد سیگاتوکا شدند. سیاه سیگاتوکا ، یک بیماری گیاهی خطرناک تر است.دره سیگاتوکا به دلیل تولید زیاد سبزیجات معروف است و به همین دلیل از آن به عنوان “کاسه سالاد” فیجی یاد می شود.

سیگاتوکا همچنین برای بسیاری از مؤسسات آموزش و پرورش مشهور است. دارای تعدادی مدرسه ابتدایی و متوسطه است.دبستان متدیست یکی از بزرگترین مدارس ابتدایی در شهر سیگاتوکا است. بیش از یک هزار دانشجو دارد. هر معلم شصت و دو دانش آموز دارد. دانش آموزان از شش سالگی به دبستان می روند.سیگاتوکا ، در اصل بخشی از استان نادروگا ، در خانه قهرمان تیم اتحادیه راگبی نادروگا راگبی است که تعدادی از مسابقات اتحادیه راگبی با حمایت محلی و هشتاد و یک بار برنده جایزه Farebrother-Sullivan Trophy کرده است. سیگاتوکا به دلیل نفوذ تیم راگبی استانی در صحنه راگبی ملی فیجی اکنون به عنوان “شهر راگبی” لقب گرفته است. این شهر همچنین محل برگزاری انجمن فوتبال نادروگا است. علیرغم تمام افتخار گذشته ، NSA در حال حاضر به دلایل مختلف تلاش می کند تا در پرواز برتر نگه داشته شود. استناد شده توسط رئیس جمهور فعلی NSA دلایل مالی و فقدان استعداد برای نامگذاری چند مورد است. آنها در آخرین لیگ فوتبال فیجی موفق به کسب مقام ششم شدند. سیگاتوکا همچنین شهر اصلی Iliesa Delana ، فیجی و اولین مدال آور طلای اقیانوس آرام در بازی های پارالمپیک 2012 است.

مراقبت های بهداشتی هنوز در درجه اول بودجه دولتی است و بیشتر افراد در استان سیگاتوکا و نادروگا ،  ناووسا به خدمات بهداشت عمومی و پزشکی دسترسی دارند که عمدتاً رایگان یا با حداقل هزینه هستند. شهرک سیگاتوکا دارای یک بیمارستان محلی است و مراکز درمانی وجود دارند که در مناطق مختلفی در استان نادروگا ، ناووسا واقع شده اند. تعداد محدودی از پزشکان متخصص طب و دندان پزشکی در مرکز شهر مستقر هستند.گردشگری تعداد زیادی از کارکنان و توسعه استانی را تشکیل می دهد. نادروگا همچنین به عنوان “سالاد کاسه فیجی” ، به ویژه دره سیگاتوکا ، در نظر گرفته شده است و به دلیل استفاده محلی و صادراتی ، حجم بالایی از میوه ها ، ادویه ها و سبزیجات کشور را تولید می کند. دالو ، غالباً دامنه فیجی شرقی ، در نادروگا به طور گسترده ای تولید نمی شود ، با این حال ، برای مصرف و صادرات تولید می شود. این استان یکی از مناطق تولید قند فیجی است ، با این حال تعداد 10 مزارع و تولید در 10 سال گذشته کاهش یافته است زیرا کشاورزان به دنبال تنوع زراعی خود و انتقال به گزینه های سودآورتر محصولات زراعی هستند. منقضی شدن اجاره زمین های بومی نیز به کاهش تولید قند کمک کرده است. دامداری گاو یکی از فعالیتهای اقتصادی عمده بود که توسط طرح گاو Yalavou با حمایت دولت انجام می شد ، اما این روند در سالهای اخیر نیز کاهش یافته است. اقتصاد سیگاتوکا از تأثیر گردشگری و کشاورزی در استان نادروگا ، ناووسا بیشتر بهره گرفته است. این شهر از نظر تهیه کالاهای عمده فروشی ، خرده فروشی ، خدمات دولتی ، پلیس ، خدمات شهری و اداری یک نقطه خدمات اساسی برای صنعت هتل ، کارگران هتل ، کشاورزان و غیره فراهم می کند. برخی از طولانی ترین مشاغل در حال انجام در سیگاتوکا هستند.