شنژن | Shenzhen

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۱۵ میلیون
پیش شماره تلفن: ۷۵۵
ساعت:

شرح

شنژن یکی از شهرهای کشور جمهوری خلق چین در استان گوانگ‌دونگ در جنوب شرقی چین و در نزدیکی هنگ کنگ قرار گرفته‌است. شنژن یکی از مناطق آزاد تجاری موفق در چین و از اهمیت بازرگانی زیادی برخوردار است. 

شنزن  در سال ۱۹۸۰ میلادی به عنوان یکی از قطب های مهم اقتصادی در چین معرفی شد. در حال حاضر نیز پیش بینی می شود که میزان جمعیت این شهر در چین نزدیک به ۱۵ میلیون نفر شده باشد که از این میزان نزدیک به ۳٫۵ میلیون نفرشان در حاشیه های این شهر چینی زندگی می کنند.

این شهر  در چین یکی از پر جاذبه ترین شهرهای این کشور از لحاظ دارا بودن جاذبه های تفریحی است که البته بیشتر این محبوبیت را مدیون این است که یکی از قطب های اقتصادی این کشور به معنا و مفهوم کامل است. همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، شنزن را باید به عنوان یکی از شهرهای استان گوانگ دونگ به حساب آورد که اتفاقا مرکز این استان نیز محسوب می شود.

جاذبه ها

این شهر دارای ظرفیتها و جاذبه های گردشگری زیادی است که بطور مختصر برخی از آنها معرفی می کنیم.

دریاچه عسل

اسم این دریاچه به این معنی نیست که در آن پر از عسل است اما جلوه ای که این دریاچه در شب ها دارد، حسی کمتر از شیرینی عسل به شما نمی دهد. این دریاچه را معماران چینی با استفاده از اصول معماری سنتی چینی و همچنین نشانه هایی از معماری سبک اروپایی طراحی کرده اند. 

خیابان انگلیسی ها 

خیابان انگلیسی ها در این شهر در چین یکی از خیابان هایی است که تبدیل به یکی از جاذبه های این شهر شده است.عاملی که باعث شده است که این خیابان به عنوان یکی از خیابان های معروف شنزن تبدیل شود این است که در این خیابان بر خلاف بسیاری از دیگر خیابان ها و مراکز خرید شنزن ، مالیات بر خرید بر روی محصولات وجود ندارد و به همین خاطر، مخاطبین خرید از این خیابان زیاد هستند.

پارک سافاری شنزن 

از جمله افتخاراتی که این پارک دارد این است که به عنوان اولین باغ وحش بدون قفس در این کشور فعالیت می نماید. در این پارک نزدیک به ۳۰۰ گونه حیوان وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به زرافه، ببر، خرس، گرگ و چیتا اشاره نمود.

پنجره ای رو به جهان! 

 این پارک که یکی از بزرگ ترین پارک های کشور چین است در سال ۱۹۹۴ میلادی ساخته و افتتاح شد و از آن زمان تبدیل به یکی از جاذبه های بسیار دیدنی این شهر چینی شد. در این پارک معرفی دیدن ترین جاذبه های هر شهر با معروف ترین جاذبه ی آن صورت می گیرد. بودن در این پارک مثل این است که کل جهان را گشته اید.

دهکده ی فرهنگ 

 در این دهکده ی بسیار بزرگ، در حدود ۵۶ خانه به سبک چینی اما عجیب و غریب ساخته شده که در ۲۴ روستای نمادین قرار گرفته است. این روستاهای نمادین و خانه های عجیب و غریب در واقع نمادی از چین و ملیت هایی است که در آن زندگی می کنند. رفتن به دهکده ی فرهنگ در این شهر و معرفی کامل آن برای کسانی مناسب است که می خواهند با آداب و رسوم این شهر به صورت کامل آشنا شوند به شدت توصیه می شود.