شانون | Shannon

مشخصات شاخص

جمعیت: ۹,۷۲۹
پیش شماره تلفن: ۶۱(۳۵۳)+
ساعت:

شرح

شانون نام شهری زیبا در ایالت کلر در جمهوری ایرلند است که در حاشیه رودخانه خروشانی به همین واقع شده و یکی از مدرن‌ترین شهرهای این کشور می‌باشد. برای کسانی که قصد سفری آرام به مناطقی بکر با مناظر طبیعی فوق‌العاده و فرهنگی غنی را دارند، این شهر قطعا با داشتن طبیعتی سرسبز، اماکن تاریخی بسیار و آب و هوای مطلوب مقصدی ایده‌ال خواهد بود. ایلیا گشت در این مقاله سعی در معرفی این شهر ایرلندی دارد، با ما همراه شوید.

معرفی شهر شانون 

در واقع خود شهر شانون در مکان فعلی آن شهرکی جدید است که در سال 1960 در پی تلاش‌های برندون اورگان Brendan O’Regan بیزینسمن معروف ایرلندی در نزدیکی رودخانه و فرودگاهی به همین نام ساخته شد. در ابتدا مناطق مسکونی به عنوان مکانی برای هزاران کارمند و کارگر فرودگاه بین‌المللی و صنایع خدماتی و کارخانه‌های نزدیک آن ساخته شدند. اما رشد جمعیت به همان سرعتی که برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده بود، در طول چند دهه اول وجود شهر، صورت نگرفت و علت آن نیز وجود شهرهای نزدیک به این شهرک مانند شهرهای انیس و لیمیرک بود. در واقع شهرک تازه تاسیس فاقد امکانات رفاهی و خدمات عالی بود در حالیکه شهرهای نزدیک به آن از نظر امکانات رفاهی بسیار بهتر بودند. با این وجود اندک اندک با تاسیس کلیساها، مدرسه‌ها و مراکز خدماتی و درمانی شهرک رو به پیشرفت نهاد و در سال 1982 رسما عنوان شهر را دریافت نمود. 

اما علت محبوبیت و شهرت این شهر قرارگیری آن در حاشیه رودخانه شانون است که امکان دسترسی به بسیاری از اماکن تاریخی و باستانی ایرلند که در اطراف این رودخانه واقع شده‌اند را فراهم می‌کند. 

جغرافیا

این شهر دقیقا در جاده N19 در میان بزرگ‌راه N18/M18 که بین شهرهای لیمیرک و انیس Ennis در North-West و و ایالت کلر در غرب کشور ایرلند واقع شده است. رود شانون دقیقا از کنار این شهر عبور می‌کند و در نهایت به دریای آتلانتیک می‌ریزد. اقلیم غالب این منطقه اقیانوسی است که هوای آن را همیشه معتدل نگه داشته و بارندگی کافی نیز برای شهر به ارمغان می‌آورد. 

دیدنی‌ها