ستیف | setif

مشخصات شاخص

کشور: الجزایر
جمعیت: ۲۸۸,۴۶۱
پیش شماره تلفن: ۲۱۳+
ساعت:

شرح

 ستیف یک شهر الجزایر و مرکز استان ستیف است ، یکی از مهمترین شهرهای شرق الجزایر و کل کشور است ، همچنین به عنوان پایتخت تجاری در نظر گرفته شده است. و در ضلع شرقی الجزایر ، در 270 کیلومتری شرق الجزایر ، در 131 کیلومتری غرب کنستانتین ، در منطقه Hautes Plaines در جنوب کابلیه واقع شده است. این شهر در ارتفاع 1100 متری قرار دارد. این شهر بخشی از پادشاهی بابر بربر نومیدیا ، پایتخت مائورتانیا سیتیفنسیس تحت سلطنت امپراتوری روم بود. قبل از مسلمان شدن در زمان فتح مسلمانان مغرب. رومی ها یک سیرک در ستیف ساختند ، که عکسهای هوایی نشان می دهند تا قرن بیستم بطور قابل ملاحظه ای زنده مانده اند. امروز فقط بخش کوچکی از انتهای خمیده قابل رویت است. باقیمانده ویران شده یا ساخته شده است.

اقتصاد در ستیف

اقتصاد محلی هم  ستیف با تجارت و هم با صنایع سرو کار دارد. تجارت به طور عمده در غلات و دام از مناطق اطراف انجام می شود. گندم های تولید شده محلی توسط کارخانه های محلی برای تولید سمولینا ، کوسکوس و رشته فرنگی فرآوری می شوند. صنایع دیگر نجاری ، تولید فرش و صنایع دستی فلزی است. روی از کانسارهای اطراف استخراج می شود و توسعه هیدروالکتریک در شمال وجود دارد. این مرکز تجاری منطقه ای است که منسوجات در آن ساخته می شوند ، فسفات ها استخراج شده و غلات رشد می کنند. خانه به تراموای Sefif ، این اولین شهر در منطقه Kabylia الجزایر با یک سیستم راه آهن سبک است.

موقیت جغرافیایی ستیف

ستیف در 270 کیلومتری شرق الجزایر ، 65 کیلومتری Bordj Bou Arreridj و 132 کیلومتری کنستانتین در منطقه Hautes Plaines در جنوب کابل واقع شده است ، این شهر با 1،096 متر از سطح دریا واقع شده است. این شهر در منطقه پادشاهی نومیدای Massaesyles قرار داشت. در نزدیکی سِتیف بود که جورگورتا در سال 105 پیش از میلاد علیه ماریوس کارزار کرد و باخت. با غلبه ماریوس ، وی به روم منتقل شد و در آنجا در زندان تولیانوم اعدام شد. هیچ بقایای این دوره پیدا نشده است. شهر تحت پادشاهان نومیدیا کوچک بود.

آب و هوای ستیف

ستیف آب و هوای مدیترانه ای خشک دارد ، تابستان های آن گرم و خشک است ، در حالی که زمستان های آن سرد و تا حدودی مرطوب است. به دلیل قرار گرفتن این شهر در ارتفاعات مرتفع در ارتفاع 1،096 متر ، یکی از سردترین مناطق در طول زمستان در الجزایر است. این شهر اغلب شاهد بارش برف سالانه تا 40 سانتی متر است. سیل فلش نادر است اما اخیراً در فصول بهار و پاییز رخ داده است. تابستان نسبتاً گرم است که امواج گرمای شدید در حدود ماه جولای معمول است و در بعضی اوقات دما حتی می تواند به 40 درجه سانتیگراد برسد.