ساونلینا | Savonlinna

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳۳۵۸۰
پیش شماره تلفن: +۳۵۸
ساعت:

شرح

یک شهر و یک شهرداری ساکن در جنوب شرقی فنلاند ، در قلب منطقه دریاچه Saimaa. است. ساونلینا یک شهر در سال 1639 و بر اساس قلعه اولاوینلینا تأسیس شده است. این قلعه توسط اریک آکسلسون توت در سال 1475 در تلاش برای محافظت از ساونیا و کنترل مرز ناپایدار بین پادشاهی سوئد و مخالف روسی آن تاسیس شد. در طول جنگ روسو و سوئد ، این قلعه توسط فیلد مارشال پیتر لیسی به اسارت درآمد. این کشور بین سالهای 1743 و 1812 توسط روسیه برگزار شد ، هنگامی که به عنوان بخشی از “فنلاند قدیمی” به فنلاند اعطا شد.در سال 1973 شهرداری سمینکی با ساونلینا ادغام شد. در آغاز سال 2009 ، شهرداری ساوانرانتا و یک نوار زمین 31.24 کیلومتر مربعی از Enonkoski بین Savonlinna و Savonranta با Savonlinna تلفیق شد.

دانشگاه فنلاند شرقی ، دانشگاهی در ساونلینا ، در درجه اول برای آموزش معلمان داشت. دانشگاه در سال 2018 تعطیل شد.  همچنین یک دانشگاه دانشگاهی حرفه ای XAMK وجود دارد که خدمات درمانی و همچنین فناوری های فرآیند را آموزش می دهد. دو دبیرستان در ساونلینا وجود دارد. یكی از این دبیرستان ها در رشته های هنری تخصص دارند كه با شروع فعالیت خود در سال 1967 اولین دبیرستان تخصصی فنلاند و همچنین در تمام كشورهای نوردیك بود.قابل توجه ترین جاذبه ساونلینا قلعه الاوینلینا است ، قلعه ای قرن 15th که در یک جزیره ساخته شده است. در نزدیکی قلعه نیز موزه شهر قرار دارد. برخی از جاذبه های دیگر آن شامل موزه جنگلی لوستو در روستای Punkaharju ، و کلیسای کریمشکی در روستای همجوار کریمشکی است که بزرگترین کلیسای چوبی جهان است. که میزبان جشنواره معروف سالانه اپرای ساونلینا است. این اپراها بر روی صحنه ساخته شده در داخل قلعه الاوینلینا اجرا می شود. این شهر همچنین از سال 2000 میزبان مسابقات جهانی پرتاب تلفن همراه سالانه است.تیم هاکی روی یخ ساونلینا ، SaPKo یا Savonlinnan Pallokerho در رده دوم Mestis بازی می کند.تیم برتر والیبال Saimaa Volley برخی از مسابقات خانگی خود را در ساونلینا برگزار می کند. تیم فوتبال Savonlinnan Työväen Palloseura (STPS) در کولمونن ، رده چهارم بازی می کند.

جغرافیای ساونلینا

 ساونلینا 335 کیلومتر با مرکز شهر هلسینکی با جاده فاصله دارد ، و با قطار حدود چهار ساعت فاصله دارد. در شهر فرودگاهی وجود دارد و سفر به هلسینکی 40-60 دقیقه با هواپیما طول می کشد.

 

 

دیدنی‌ها