ساسکاچوان | Saskatchewan

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٬۰۳۳٬۳۸۱ نفر
پیش شماره تلفن: ۳۰۶ , ۶۳۹
ساعت:

شرح

ساسکاچوان | Saskatchewan

ساسکاچوان یکی از استانهای غربی کشور کانادا است. بزرگترین شهر این استان ساسکاتون و مرکز آن رجینا است. این استان تنها جایی است که مرز طبیعی ندارد . این استان 651 هزار و 900 کیلومتر وسعت و حدود ۱٬۰۳۳٬۳۸۱ نفر جمعیت دارد.

مهاجرت

این استان با دارا بودن سطح بالای زندگی مهاجران را به سمت خود جذب می‌کند. میانگین درآمد خانواده ۴۸٬۴۰۰ دلار و حداقل دستمزد ۸٫۶۰ دلار در ساعت بوده که هر دو بالاتر از میانگین کانادا هستند. 

جاذبه ها

این استان به دریاچه های زیادش مشهور است و گفته می شود بیش از 100 هزار دریاچه در سطح آن وجود دارد. یکی از این دریاچه‌ها لیتل مانیتو (Little Manitou) است که سرخ‌پوست‌ها و بومیان منطقه به آن «روح بزرگ» می گویند.

این دریاچه به خاطر آب‌های سرشار از مواد معدنی خود معروف است و افرادی که قصد شنا کردن داشته باشند به راحتی در سطح آب شناور می‌شوند.

این دریاچه‌ی نمکی تقریبا به اندازه‌ی نصف دریای مرده مواد معدنی دارد. در آب‌های این منطقه پارو بزنید یا از شناور بودن در آب‌های آرامش‌بخش آن جا لذت ببرید. روستاهای کوچک توریستی واتروس (Watrous) و مانیتو بیچ (Manitou Beach)، استراحتگاه و اردوگاه مناسبی برای بازدیدکنندگان دارد.