ساراتوف

Saratov

مشخصات شاخص

جمعیت: ۸۳۰۹۵۳ نفر
پیش شماره تلفن: ‎(+۷)۸۴۵۲
ساعت:

شرح

ساراتوف | Saratov

ساراتوف یکی از شهرهای بزرگ روسیه و مرکز استانی به همین نام است. این شهر  از بندرهای بزرگ کناره رودخانه ولگا به‌شمار می‌آید. جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۲ برابر با ۸۷۳٬۰۵۵ نفر بوده که بیشتر آن‌ها روس می‌باشند. اقلیت بزرگی از تاتارها، اکراینی‌ها، یهودی‌ها و آلمانی‌ها نیز در این شهر زندگی می‌کنند.

این شهر در سال 1590 به عنوان یک قلعه برای حفاظت از مسیر تجاری در امتداد رودخانه ولگا از مهاجمان عشایری ساخته شد. این شهر دوبار نقل مکان کرد، یکی در سال 1616 بود و دوباره به محل فعلی آن در سال 1674 بازگشت. در قرن نوزدهم ساراتوف مرکز بزرگ تجاری شد، به ویژه بعد از آنکه راه آهن به مسکو در دهه 1870 ساخته شد، این شهر مدرن تبدیل به مجتمع بزرگ صنعتی شد.

این شهر چند مایل در طول رودخانه امتداد می یابد. پل ساراتوف در رودخانه ولگا که مهمترین رودخانه در بخش غربی روسیه است نیز، وجود دارد. شهر ساراتوف مرکز سابق بزرگترین استان روسیه، شهر بازرگانان، معدنچیان طلا و نخستین تولیدکنندگان روسی است.

یکی دیگر از نکات مهم در معرفی شهر ساراتوف آب و هوای این شهر است. کشور روسیه به دلیل اقلیم گسترده آن آب و هوای متنوعی دارد. شهر ساراتوف دارای آب و هوای معتدل و تابستان های گرم و خشک است. تعداد روزهای آفتابی در این شهر بسیار زیاد است. گرم ترین ماه آن جولای است که دمای متوسط روزهای گرم آن در طول یک ماه 23 درجه سانتی گراد و دمای سردترین ماه آن که فوریه است به منفی 8 درجه سانتی گراد می رسد. در گرم ترین روزها دمای آن به 40 درجه سانتی گراد و در سردترین روزها به منفی 25 درجه سانتی گراد نیز در طول سالهای گذشته رسیده است.

فرهنگ

یکی از برجسته ترین شهرها در قرن نوزدهم بود. در سال 1912 ساراتوف با جمعیت 240000 نفر بزرگترین شهر روسیه بود. ساختمان اصلی این شهر در سال 1902 توسط معمار یولیویچ یگان ساخته شد و یک مدرسه موسیقی داشت.

در سال 1912 این ساختمان بازسازی و افتتاح شد و آماده ورود دانشجویان به آنجا شد. تئاتر دراماتیک ساراتوف در سال 1802 تاسیس شد و از قدیمی ترین تئاتر های این شهر به شمار می رود و همینطور به عنوان تئاتر ملی روسیه نیز شناخته می شد.

در دوران شوروی این تئاتر به افتخار کارل ماکس تغییر نام یافت، اما در حال حاضر به نام ایوان اسلونوف بازیگر و مربی تئاتر است. ساراتوف دارای چند موزه هنر و املاک است. همچنین دارای 20000 نمایشگاه از کالاهای باستانی روسیه و نقاشی های نقاشان روسی است.

گردشگری

تنوع طبیعی منطقه ساراتوف شرایط مناسبی برای تفریح در تابستان و زمستان فراهم می کند. در زمستان مسیر های اسکی برای طرفداران اسکی آماده است و در فصل گرم نیز ماهیگیری و شکار و قایقرانی از تفریحات جذاب و رایج برای ساکنان و مخصوصا توریست های این شهر به شمار می رود. از مناطق دیدنی این شهر می توان مکان های زیر را نام برد:

موزه روسیه

شهر ساراتوف دارای چندین موزه است. نگارخانه هنری رادیشف ساراتوف از مکان های دیدنی و یکی از قدیمی ترین موزه های این شهر به حساب می رود. دیگر موزه های موجود این شهر عبارتند از:

  • موزه هنری ساراتوف
  • موزه منطقه شناسی
  • موزه چرنیشفسکی
  • موزه کوزنتسف
  • موزه انسان شناسی
  • موزه فدین