سائو پائولو

Sao Paulo

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱۱٬۳۰۰٬۰۰۰ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۵۵
ساعت:

شرح

سائو پائولو یکی از شهرهای جنوب شرقی برزیل است. این کلانشهر یکی از شهرهای گروه آلفا بر اساس لیست GaWC و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای برزیل در نیمکره غربی و جنوبی است. این شهر همچنین بزرگترین شهر پرتغالی زبان دنیاست.

این شهر از نظر جمعیت یازدهمین شهر پرجمعیت دنیا و از پرجمعیت ترین و ثروتمندنترین شهرهای برزیل نیز هست. این شهر در سطح بین المللی از نظر فاینانس، هنر و تفریحات در سطح بالایی است. نام شهر از نام آپوستل (Apostle) Saint Paul of Tarsus گرفته شده است.این شهر در سطح آمریکای لاتین و جنوب نیمکره از نظر تولید ناخالص ملی دارای بزرگترین اقتصاد است. همچنین این شهر مرکز بورس اوراق بهادار برزیل است.

خیابان پائولیستا هسته اقتصادی این شهر است. این شهر از نظر تولید ناخالص ملی نیز دارای رتبه 11 را در سطح جهانی دارد ولی 10.7درصد از تولید ناخالص ملی برزیل است و 36درصد محصولات این کشور در این شهر تولید می شود.این شهر یکی از شهرهای بین المللی محسوب می شود چراکه شامل ملل گوناگون اعم از عرب، ایتالیایی و ژاپنی است. در سال 2016 ساکنین این شهر از 200 کشور مختلف بودند.  علاوه بر این حدود 75 هزار یهودی در این شهر ساکن هستند.

این شهر یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 1950 و جام جهانی 2014 بود. علاوه بر این، این شهر میزبان بازی های IV Pan American و São Paulo Indy 300 بود.

گردشگری

هتل های زنجیره ای بزرگ دنیا در این شهر شعبه و مشتریان زیادی دارند. این شهر مرکز 75درصد نمایشگاه تجارت اصلی برزیل است.

این یکی از مراکز مهم هفته های مد و فشن دنیاست که از سال 1996 تحت عنوان Morumbi Fashion Brasil فعالیت می کند. این ایونت یکی از مهم ترین رویدادهای مد و فشن آمریکای لاتین است. خیابان ر در این شهر از سال 1997 مرکز ایونت های گردشگری این شهر بوده است.خیابان  Rua Oscar Freire در این شهر نیز یکی از لوکس ترین خیابان های دنیاست که در گران ترین مغازه ها وجود دارد . این شهر از نظر سطح زندگی و گرانی رتبه 25 امین شهر گران دنیا را دارد.

مارش سالانه این شهر برای حضرت مسیح (ع) یکی از بزرگترین گردهمایی مسیحیان پروتستان جهان در برزیل است. سال 2015 حدود 350 هزار نفر در این مراسم شرکت کردند. این شهر همچنین هر سال میزبان یکی از بزرگترین پنکیک پزی توسط سرآشپزان دنیاست. بینال این شهر در سال 2004 نیز میزبان حدود یک میلیون بازدیدکننده بود. این شهر ، شب بیدار است و از این لحاظ نیز یکی از بهترین شهرهاست. سینماها، تئاترها، موزه ها و مراکز فرهنگی این شهر شبها بیدار است.این شهر از نظر برگزاری رویدادهای جهانی در آمریکای لاتین اولین و در دنیا پس از وین، پاریس، بارسلونا، سنگاپور، برلین، بوداپست، آمستردام، استکهلم، سئول، لیسبون و کپنهاگ، رتبه دوازدهم را دارا می باشد.

هتل‌ها

دیدنی‌ها