سائو لوئیس

Sao Luis

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱,۰۹۴,۶۶۷
پیش شماره تلفن: ۹۸(۵۵)+
ساعت:

شرح

سائو لوئیس | Sao Luis

شهر سائو لوئیس یکی از شهرهای زیبا و دیدنی کشور برزیل است که به عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر در ایالت مارانهاو یا مارانیائو شناخته می‌شود. سائو لوئیس یکی از شهرهای پیشرفته برزیل است که با داشتن طبیعتی زیبا و استوایی، چشم‌اندازهای بی‌نظیری از اقیانوس اطلس، جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار و سواحلی آرام برای گذران وقت و استراحت به یکی از شهرهای توریستی مهم برزیل تبدیل شده است. در سفری که به این شهر زیبای امریکای لاتین خواهیم داشت، ایلیا گشت را همراهی کنید.

معرفی شهر سائو لوئیس 

سائو لوئیس شهری است که در ابتدا روستایی بزرگ برای قبیله توپینامبا Tupinambá محسوب می‌شد تا زمانی که فرانسوی‌ها پایشان را بر روی خاک این منطقه گذاشتند. در سال 1612 فرانسویان این منطقه را به یکی از مستعمره‌های خود به نام اکوینوشیال فرانسه  Equinoctial France تبدیل نمودند. سپس به افتخار پادشاه لوئیز و جد وی پادشاه لویی قلعه‌ای در این منطقه به نام قلعه سنت لوئیز د مارگنان Saint-Louis de Maragnan ساختند. اما تنها سه سال بعد و در سال 1615 پرتغالی‌ها این شهرک را فتح کردند. از آنجایی که مدت زمان حضور فرانسوی‌ها و ساخت و ساز آن‌ها در این منطقه بسیار اندک بوده است، باعث شده که تاریخ واقعی تاسیس این شهر توسط فرانسوی‌ها یا پرتغالی‌ها بحث برانگیز باشد. از سال 1641 تا 1645 نیز این منطقه تحت اشغال هلندی‌ها بوده است. این شهر از سال 1677 کرسی کلیسای کاتولیک رومی در ایالت مارانهاو می‌باشد. 

اقتصاد

اقتصاد این منطقه بین سایر پایتخت‌های ایالتی برزیل، جایگاه چهارم را دارد. صنعت پردازش آلومینیوم (ALUMAR)، صنعت گلوله سازی (VALE)، تولید مواد غذایی و صنعت گردشگری از جمله صنایع مهم درآمدزای سائو لوئیس می‌باشند. همچنین این شهر میزبان دو دانشگاه دولتی و موسسات آموزشی مختلف و کالج‌های خصوصی است. 

جغرافیا و آب و هوا 

این شهر در شمال شرق برزیل و درست در کرانه سواحل اقیانوس اطلس در جزیره سنت لوئیس قرار گرفته است. سائو لوئیس در مرز اقلیم گرمسیری ساوانا واقع شده که تحت تاثیر آب و هوای گرم موسمی نیز قرار دارد. یک فصل خشک کوتاه مدت از ماه آگوست تا نوامبر دارد که در همین زمان باران‌های اندک استوایی فصلی نیز بر شهر می‌بارد. بقیه ماه‌های سال مرطوب و پر باران بوده و باران‌های سنگینی نیز از ماه دسامبر تا ژوئیه می‌بارد.