سانیا | Sanya

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۶۸۵,۴۰۸
پیش شماره تلفن: ۰۸۹۸
ساعت:

شرح

سانیا یک شهر مرکزی در جمهوری خلق چین است که در هاینان واقع شده‌ است . این شهر در جنوبی‌ترین بخش جزیره هاینان چین در سال‌های اخیر به یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده است که به‌طوریکه بخشی از سانیا را «دبی شرقی» توصیف می‌کنند.  آب و هوای گرمسیری و سواحل زیبا مانند آهنربایی سال به سال گردشگران بیشتری را به سمت خود می‌کشد.

مجسمه «گوآن یین پوسا» در ارتفاع ۱۰۸ متری در این شهر ساحلی قد راست کرده است. منطقه گردشگری فرهنگی نانشان پنجره‌ای را رو به فرهنگ و سنت‌های چینی باز می‌کند.

ایین تر از ساحل، هتل آتلانتیس قرار دارد؛ مجتمع اقامتی عظیمی که به ساحل «های تانگ» مشرف است. در این هتل گردشگران می‌توانند سوئیت‌های زیر دریا را انتخاب کنند. در داخل هتل آکواریوم عظیمی قرار گرفته است که با ۱۳ و نیم میلیون لیتر آب دریا پر شده و خانه بیش از ۸۰ هزار موجود دریایی است. آتلانتیس در حال حاضر با گردشگران چینی به‌دنبال جذب بیشتر مسافران بین‌المللی است.

برای کسانیکه از سانیا دیدن می‌کنند خرید کردن هم یکی از جاذبه‌ها است. فروشگاه‌های معاف از مالیات از بالا شبیه پروانه هستند و حدود ۳۰ برند بین‌المللی شناخته شده در اینجا حضور دارند.

سانیا برای هر ذائقه‌ای مناسب است. شاید شما بخش کوهستانی آن یا سواحلش را دوست داشته باشد یا جذب فرهنگ و میراث غنی آن شوید. مسئولان این جزیره امیدوارند بتوانند در آینده، گردشگران بیشتری را از سراسر دنیا به اینجا بکشانند.