جزیره سانتورینی | Santorini

مشخصات شاخص

کشور: یونان
جمعیت: ۱۵٬۵۵۰
پیش شماره تلفن: ۲۲۸۶۰
ساعت:

شرح

جزیره سانتورینی با نام رسمی ثیرا، جزیره‌ای در در کشور یونان و در دریای اژه است. این جزیره در جنوب شرقی خاک اصلی کشور یونان قرار گرفته است و از جزایر سیکلدیز است. این جزیره که حدود ۱۵۰۰۰ نفر جمعیت دارد بخاطر رنگ سفید خانه‌ها و ابنیه آن بسیار معروف شده است. همراه ایلیاگشت شوید تا این جزیره زیبا را بشناسید.

معرفی جزیره سانتورینی

در حدود ۳۶۰۰ سال پیش جزیره سانتورینی بر اثر یک فوران عظیم آتشفشانی به وجود آمده است؛ سپس یونانیان بر لبه تیز این مناطق بدست آمده از آتشفشان، روستاهایی را بنا نهادند که زیبای آنها در کنار آبی دل‌انگیز دریا چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. گنبدهایی آبی که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند در کنار خانه‌های سفید این جزیره مناظر شگرفی را ساخته اند.

گردشگری

شهرت جزیره سانتورینی مدیون خانه‌های سفید رنگ با سقف آبی است که یکی از نمادهای کشور یونان به شمار می‌روند. این شهر به دلیل داشتن هوای عالی، مکان های تفریحی لوکس و جاذبه‌های متعدد، مقصدی عالی برای تعطیلات است. به دلیل بافت مخصوص شهری آن، با وجود گردشگران فراوانی که به این جزیره زیبا سفر میکنند، نسبت به دیگر شهرها هزینه‌های کمتری دارد. اگر طرفدار مکان‌های عاشقانه برای سفرهای ماه عسلی هستید جزیره سانتورینی گزینه‌ای عالی برای سفر شما محسوب می‌شود.

آب و هوا

آب و هوای سانتورینی در تابستان گرم  و بسیار خشک است. اگر از جمعیت زیاد فراری هستید و بدنبال مکانی آرام و رمانتیک می‌گردید، این جزیره در فصول بهار و پاییز انتخاب فوق‌العاده‌ای برای شما است. در فصل زمستان هوا کمی مرطوب است و  هتل‌ها و مغازه‌ها بسته هستند، به همین دلیل این فصل زمان مناسبی برای سفر نیست. به طور کلی مجمع‌الجزایر سیکلدیز (Cyclades) در اواخر بهار و اوایل پاییز بهترین هوا را دارند. در این ایام چشم‌اندازها هنوز سرسبز و زیبا و درجه حرارت آب دریا برای شنا کردن عالی است.