سانتو دومینگو | santo domingo

مشخصات شاخص

جمعیت: ۹۶۵,۰۴۰
پیش شماره تلفن: ۸۰۹+
ساعت:

شرح

سانتو دومینگو پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری دومینیکن و بزرگترین منطقه شهری کارائیب از نظرجمعیت است. این شهر با مرزهای ،  منطقه ملی کنار هم قرار گرفته است ، که خود در استان از سه طرف با استان سانتو دومینگو هم مرز است. این شهر که توسط بارتولوموی کلمبوس در سال 1496 تأسیس شده است ، در ساحل شرقی رودخانه اوزاما و سپس توسط Nicolás de Ovando در سال 1502 به ساحل غربی رودخانه منتقل شد ، این شهر قدیمی ترین شهرک اروپایی است که در قاره آمریکا زندگی می کند و اولین صندلی بود قانون استعمار اسپانیا در جهان جدید ، سانتو دومینگو سایت اولین دانشگاه ، کلیسای جامع ، قلعه ، صومعه و قلعه در دنیای جدید است. منطقه استعماری این شهر توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شد. این شهر همچنین به نام سیوداد تروژیلو از سال 1936 تا 1961 ، پس از دیکتاتور جمهوری دومینیکن ، رافائل تروژیلو ، پس از خود ، پایتخت را نامگذاری کرد. پس از ترور وی ، شهر از ابتدا نام خود را از سر گرفت.

این شهر مرکز فرهنگی ، مالی ، سیاسی ، تجاری و صنعتی جمهوری دومینیکن است که مهمترین صنایع این کشور در داخل شهر واقع شده است. سانتو دومینگو همچنین به عنوان بندرگاه اصلی کشور فعالیت می کند. بندرگاه این شهر در دهانه رودخانه اوزاما بزرگترین کشتی ها را در خود جای داده است و بندر هم دارای مسافر سنگین و هم حمل و نقل بار است.  رودخانه اوزاما قبل از تخلیه در دریای کارائیب 148 کیلومتر جریان دارد. موقعیت سانتو دومینگو در بانکهای خود از اهمیت بسیاری برای توسعه اقتصادی شهر و رشد تجارت در دوران استعمار برخوردار بود. رود اوزامه جایی است که شلوغ ترین بندر کشور در آن واقع شده است. سانتو دومینگو مرکز دولت ملی جمهوری دومینیکن است. دفتر رئیس جمهور و وزارتخانه ها ، کنگره ملی ، دیوان عالی دادگستری و سایر نهادهای اصلی دولت در کلان شهرها واقع شده اند. این شهر توسط ایونتیامنتو دل دیستریتو ناسیونال ، که وظایف شهرداری را بر عهده دارد ، اداره می شود. شهردار فعلی سانتو دومینگو دیوید کالادو است.

آب و هوای سانتو دومینگو

متوسط ​​دما در سانتو دومینگو کمی متفاوت است ، زیرا باد های گرمسیری تجارت در کاهش گرما و رطوبت در طول سال کمک می کند. به لطف این وزش های تجاری ، سانتو دومینگو دارای آب و هوای گرمسیری است اما به ندرت گرمای را تجربه می کند که ممکن است انتظار داشته باشد آن را پیدا کند. دسامبر تا ماه مارس با داشتن روزهای گرم با رطوبت کم و شبهای تازه دمای 17 تا 19 درجه سانتیگراد خنک ترین ماه ها با روزهای گرم است. جولای تا سپتامبر گرم ترین است. در این شهر به طور میانگین سالانه 1445 میلی متر باران می بارد. خشک ترین ماه های آن از ماه نوامبر تا آوریل است ، اما به دلیل وزش باد معاملاتی و کوهستان ها به جنوب غربی ، باران حتی در این ماه ها مشاهده می شود. از آنجا که خشک ترین ماه سال آن کمتر از 60 میلی متر باران است ، این شهر در طبقه بندی اقلیمی کوپن طبقه بندی می شود. سانتو دومینگو نیز مانند بسیاری دیگر از شهرهای کارائیب ، مستعد طوفان ها است. طوفان ژرژ باعث تخریب شدید در سپتامبر 1998 شد. کمترین دمای ثبت شده در 5 فوریه 1951 و 7 ژانویه 1957 در دمای 11.0 درجه سانتیگراد و بالاترین دما در 29 مه 2002 بوده است. درجه حرارت هوا در طول سال بسیار زیاد است ، وزش نسیم سردتر در زمستان است.