سانتیانا دل مار | Santillana del Mar

مشخصات شاخص

کشور: اسپانیا
جمعیت: ۴٬۰۴۹
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۴
ساعت:

شرح

سانتیانا دل مار  یکی از شهرهای زیبای اسپانیا است که بیشتر به خاطر محلی قدیمی قرون وسطایی اش معروف است در استان کانتابریا در شمال اسپانیا قرار دارد.

برخلاف دل مار (مار به معنی دریا)، شهر با زمین و نه با دریا پوشیده شده است؛ اگرچه دریا در نزدیکی این جاست. شهر با پس زمینه ی تپه های زیبا، با مزارع و زمین های کشاورزی بسیار زیباست.

خیابان های قدیمی سنگفرش آن پر از ساختمان ها زیبای سنگی و کهنی است که با قدم زدن در میان آن ها اینطور احساس می کنید که انگار در صدها سال قبل زندگی می کنید. خانه های قرن ۱۲ کولِخیاتا دِ سانتا جولیانا جایگاه مناطق باقیمانده ی سنت پاترون است.

اگرچه غار پیش از تاریخ آلتامیرا در خارج شهر دیگر برای گردشگران باز نیست اما موزه ای در نزدیکی اش قرار دارد که نمونه های کپی از نقاشی های درون غار را به اجرا می گذارد.

سانتیانا دل مار یکی از روستاهای دوران قرون وسطی می باشد که بافت تاریخی خود را کاملا حفظ کرده است. از لازمه های بازدید از این روستا داشتن کفش های راحت و مناسب است، و تنها علت آن عدم عبور و مرور وسایل نقلیه است.

از لحاظ موقعیت جغرافیایی، سانتیانا دل مار در غرب اسپانیا و در فاصله 30 کیلومتری سانتاندر واقع شده است. غار معروف التمیرا در نزدیکی این روستا واقع شده است که دارای نقاشی های زیبایی است که مربوط به ما قبل تاریخ هستند.

 کلیسا باسیلیکا از سانتا ماریا دل مار

این کلیسای شهر بارسلونا یکی از بزرگ ترین کلیساهای تاریخی قرون وسطی بوده که البته به سبک گوتیک طراحی و ساخته شده است. کلیسا باسیلیکا از سانتا ماریا دل مار بارسلونا بین سال های 1329 تا 1383 میلادی ساخته شد و حدودا 55 سال طول کشید ! بنای این کلیسا با اینکه به سبک گوتیک وفادارانه باقی مانده بود اما نسبت به بناهای بزرگ قرون وسطی، یک سازه نامتعارف بود. این کلیسا ساخته شده در سده چهارده میلادی بوده و یکی از بزرگترین بناهای قرون وسطایی است. 

توریستها و گردشگران تور اسپانیا در بازدید از این کلیسای شگفت انگیز، حتما زیبایی بسیار خاص آن را خواهند دید. کلیسا باسیلیکا از سانتا ماریا دل مار بارسلونا همانطور که گفته شد یک نمونه سازه نامتعارف به سبک معمار گوتیک در کاتالان است. معماری این کلیسا با هماهنگی و تقارنی که داشته همه را به سمت خود جذب می کند. هنگامی که وارد این کلیسا شوید، پنجره های زیبا و رنگی آن هنگامی که نور خورشید را از خود عبور میدهند، محوطه کلیسا را زیباتر و البته آرامش بخش می کند. کلیسا باسیلیکا از سانتا ماریا دل مار بارسلونا حتما ارزش بازدید را دارد.