سانتیاگو | Santiago

مشخصات شاخص

کشور: شیلی | Chile
جمعیت: ۶,۳۱۰,۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۲(۵۶)+
ساعت:

شرح

سانتیاگو شهری بسیار زیبا و پیشرفته، پایتخت شیلی در امریکای جنوبی است که درست بعد از لندن دومین مقصد جذاب و محبوب گردشگری در جهان می‌باشد. این شهر که در دامنه رشته کوه آند واقع شده، شاید جز شهرهای سرسبز امریکای جنوبی محسوب نشود اما قطعا یکی از صنعتی‌ترین و پیشرفته‌ترین آنها می‌باشد. همچنین در سال‌های اخیر توانسته به یکی از قطب‌های صنعتی و البته گردشگری در امریکای لاتین تبدیل شده و سالانه علاوه بر توریست‌های بیشمار، مهاجران فراوانی را به دلیل امنیت بالا و هزینه‌های پایین زندگی و مسکن به خود جذب نماید. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر امریکای لاتین پرداخته، با ما همراه شوید.

معرفی شهر سانتیاگو 

سانتیاگو شهری است که در دو دهه اخیر تلاش فراوانی برای رشد اقتصادی و صنعتی خود نموده و در این راه آنقدری موفق بوده که امروزه به یکی از پیچیده‌ترین نواحی پایتختی در امریکای لاتین تبدیل شود. توسعه گسترده حومه شهر، بازارهای متعدد فروش، معماری برجسته بلندمرتبه سازی، زیرساخت سازی بسیار عالی مانند خط متروهای جالب، عجیب و سریع همگی در پیچیده‌تر شدن صنعتی این شهر کمک نموده‌اند. این شهر امروزه یکی از مهم‌ترین مقاصد اقتصادی با جا دادن شرکت‌های بسیار مهم تجاری در قلب خود و نیز یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در امریکای جنوبی به خصوص در کشور شیلی می‌باشد. 

تاریخچه 

این شهر در قرن پانزده میلادی توسط شخصی به نام پدرو دو والدویا و با کمک قبایل بومی هندی به نام پینکاچه، بر روی تپه‌ای موسوم به هولین بنیاد نهاده شد. رشد اقتصادی شهر پس از استقلال از حاکمیت اسپانیایی‌ها از حدود دهه 1880 میلادی شروع شد و از دهه 1930 به سرعت ادامه پیدا کرد. 

آب و هوا 

اقلیم حاکم بر این منطقه معتدل مدیترانه‌ای با تابستان‌های نسبتا خشک که دمای هوا گاهی به 35 درجه سیلیسیوس نیز می‌رسد و زمستان‌های نسبتا خنک با حداکثر دمای روزانه حدود 15 درجه سیلیسوس است. بارش برف در این شهر کمتر به چشم می‌خورد و معمولا در ارتفاعات دیده می‌شود. متاسفانه پدیده آزاردهنده وارونگی گرمایی در این شهر صنعتی نیز وجود دارد. سانتیاگو در دره مرکزی شیلی، در دامنه رشته کوه آند و در کنار رود ماپوچو که از شمال‌غربی تا جنوب شرقی شهر ادامه دارد، واقع شده است. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها