سانتیاگو د کوبا | Santiago de cuba

مشخصات شاخص

کشور: کوبا (Cuba)
جمعیت: ۴۳۱,۲۷۲
پیش شماره تلفن: ۵۳+
ساعت:

شرح

سانتیاگو د کوبا دومین شهر بزرگ کوبا و مرکز استان سانتیاگو د کوبا است. این منطقه در جنوب شرقی جزیره واقع شده است و در حدود 870 کیلومتری جنوب شرقی پایتخت کوبا هاوانا قرار دارد. این شهرداری بیش از 1،023.8 کیلومتر مربع مساحت دارد. از نظر تاریخی سانتیاگو د کوبا مدتهاست که پس از هاوانا دومین شهر مهم در این جزیره بوده است و هنوز هم دومین شهر بزرگ است. این شهر در خلیج متصل به دریای کارائیب قرار دارد و یک بندر مهم دریا است. سانتیاگو د کوبا پنجمین دهکده ای بود که توسط دیوگو والیزوز دو کولا ، اسپانیایی ، در 25 ژوئیه 1515 تاسیس شد. این شهرک در سال 1516 با آتش سوزی تخریب شد و بلافاصله بازسازی شد. این نقطه آغاز سفرهای اعزامی به رهبری خوان دو گریجالبا و هرنان کورتس به سواحل مکزیک در سال 1518 بود و در سال 1538 توسط اعزامی هرناندو دو سوتو به فلوریدا. اولین کلیسای جامع در سال 1528 در این شهر ساخته شد. از 1522 تا 1589 ، سانتیاگو پایتخت مستعمره اسپانیا کوبا بود.

در اواخر قرن گذشته ، در طول جنگ اسپانیا و آمریکا ، سانتیاگو د کوبا محل شکست اصلی سربازان اسپانیایی در سن ژوان هیل در تاریخ 1 ژوئیه 1898 بود. پس از تسخیر تپه های اطراف ، ژنرال ویلیام روفوس شفتر ایالات متحده محاصره شد. اسپانیا بعداً تسلیم ایالات متحده پس از دریاسالار ویلیام تی سامپسون ناوگان آتلانتیک اسپانیا درست در زیر بندر سانتیاگو را در 3 ژوئیه 1898 نابود کرد. کوبا استقلال خود را از اسپانیا اعلام کرده بود اما برای چندین سال توسط نیروهای آمریکایی اشغال شده بود. مورخان می گویند که آنها برای اطمینان از بازده اقتصادی قند در آنجا بودند. خوزه مارتو ، شاعر ، نویسنده و قهرمان ملی کوبا ، در گورستان سانتا ایفژنیا در این شهر به خاک سپرده می شود. سانتیاگو خانه قهرمان انقلابی قرن بیستم فرانک پائوس بود. در 26 ژوئیه سال 1953 ، انقلاب کوبا با یک حمله مسلحانه آماده به پادگان مونکادا توسط یک قشر کوچک از شورشیان به رهبری فیدل کاسترو آغاز شد. اندکی پس از این واقعه فاجعه بار ، پائیز شروع به گفتگو با دانشجویان و جوانان کار غیررسمی کرد و به او پیوست که به یک اتحاد انقلابی بسیار مؤثر شهری تبدیل شده است. وی و یارانش سلول های بسیار سازمان یافته ای را ایجاد کردند و یک مقاومت شهری در مقیاس بزرگ را هماهنگ کردند که در موفقیت انقلاب کوبا نقش اساسی داشت. در اول ژانویه سال 1959 ، فیدل کاسترو پیروزی انقلاب کوبا را از بالکن در سالن شهر سانتیاگو د کوبا اعلام کرد. خاکسترهای پاوس در گورستان سانتا ایفیژنیا ، جایی که مری در آن دفن شده بود ، تداخل پیدا کردند.

موقعیت جغرافیایی سانتیاگو د کوبا

سانتیاگو د کوبا در جنوب شرقی جزیره  حدود 870 کیلومتر پایتخت هاوانا واقع شده است. این شهر دارای خلیج متصل به دریای کارائیب و یک بندر بزرگ است. این شهر در پای خلیج توسعه یافته است و در کنار زمین توسط سیرا ماسترا احاطه شده است. آب و هوای گرم و مرطوب دارد. این مناظر شامل پیچیدگی عناصر شهری ، و فضای سبز و تنظیمات دریایی ، همگی است. این جابجایی نامنظم به خلیج دارد ، که به توسعه یک مکان شهری که در آن راه ها و خیابان ها شیب دار یا نزولی است ، کمک کرده است.