سانتا مارتا | santa marta

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۱۵,۵۵۶
پیش شماره تلفن: ۵۷+
ساعت:

شرح

سانتا مارتا ، شهری در کلمبیا است. سانتا مارتا یک بندر مهم تجاری و توریستی است .و چهارمین شهر بزرگ منطقه کارائیب کلمبیا است. در 29 ژوئیه 1525 ، توسط Rodrigo de Bastidas فاتح اسپانیایی تأسیس شد ، این نخستین شهرک اسپانیایی در کلمبیا ، قدیمی ترین شهر باقیمانده آن بود. به همین دلیل ، یک مقصد گردشگری برتر در منطقه کارائیب است. پیش از ورود اروپایی ها ، قاره آمریکای جنوبی در تعدادی از گروه های بومی ساکن بود. اقتصاد سانتا مارتا به این ترتیب مبتنی بر گردشگری ، تجارت ، فعالیت های بندری ، ماهیگیری و کشاورزی است. محصولات اصلی کشاورزی عبارتند از: موز ، قهوه ، کاکائو و کاساوا. این شهر یک بندر بزرگ است. فرودگاه بین المللی سیمون بولیوار IATA: SMR  از مرکز شهر 16 کیلومترفاصله دارد. شخصیت تاریخی سیمون بولیوار در اینجا درگذشت ، یک رویداد مهم برای آمریکای جنوبی بود به طور کلی. ویلا وی با نام La Quinta de San Pedro Alejandrino درست در خارج از مرکز شهر واقع شده است. از آنجا که مرکز اصلی شهر در نزدیکی ساحل واقع شده است ، خود شهر در کنترل گسترش مشکل داشته است. اگرچه از نظر فنی محلی جداگانه ای است ، Rodadero اغلب بخشی از خود سانتا مارتا محسوب می شود.

سانتا مارتا یک بندر مهم تجاری و توریستی است. هر روز کشتی های باری در حال آمدن و رفتن هستند.از ساحل ، منظره دریای کارائیب کم و بیش به سمت غرب با سنگی عظیم از یک جزیره در حال بیرون رفتن از آب است تا جلوه ای تا حدودی چشمگیر بگذارد. در سمت راست ، بندر در پشت صخره حتی بزرگتر قرار دارد. اگر دوست دارید سواحل مناسب در شهر با تعداد زیادی از مردم ، فروشندگان تهاجمی و سر و صدای زیاد باشد ، این ساحل مناسب است. گذشته از مرکز قدیمی ، اصلی ترین جاذبه های این شهر دو حومه شبیه تفرجگاه آن ال رودادرو ، از جنوب ، و تاگانگا ، از شمال است. ال رودادرو دارای چندین هتل بالا و “باشگاه” خصوصی است که بیشتر از کلمبیایی های ثروتمند پذیرایی می کنند ، در حالی که تاگانگا در اصل یک دهکده ماهیگیری بود و با کوله پشتی بسیار محبوب است. Taganga دارای آژانس های غواصی بسیاری است.

جغرافیا ی سانتا مارتا

سانتا مارتا در خلیج سانتا مارتا از دریای کارائیب در استان مگدالنا واقع شده است. در فاصله 992 کیلومتری بوگوتی و 93 کیلومتری Barranquilla قرار دارد. این کشور با شمال و غرب با کارائیب و از جنوب با شهرداری های آراکاتا و سیاناگا هم مرز است.

 

 

دیدنی‌ها